| beny68 a întrebat:

sunt un baiat mai timid si imi place mult de o colega de la mine din clasa, eu zic ca si ea ma place, sunt in a11-a,si nu sunt nici prea vorbaret...problema e ca mi-e rusine sa intru cu ea in vorba la scoala si nu prea o prind singura niciodata, vorbesc cu ea pe Facebook cam de o saptamana si sincer vreau sa incerc sa aflu daca poate fi ceva intre noi.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In timpul discutiilor intretinute pe Facebook ai posibilitatea sa-i spui sau sa-i propui sa va petreci timpul liber dupa masa sau in weekend impreuna pe gheata unui patinoar, pe aleile unui parc sau plimbandu-va pur si simplu aiurea hai-hui fara nici-o tinta anume. O dupa masa placuta in 2 o puteti avea si in incinta unui mall. Sunt foarte multe posibilitati de a va simti bine impreuna insa alegerea celei mai adecvate/placute activitati depinde in special de personalitatea si conceptiile fiecaruia deci neaparat sa-i ceri si parerea ei privind propunerea ta. Daca accepta propunerea ta inseamna ca ai aflat care sunt sentimentele ei fata de tine. Daca nu accepta ai posibilitatea de a afla motivul tot pe Facebook. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Intreab-o direct daca te place sau nu.

| RandomStudent a răspuns:

Daca ti-e rusine sa vorbesti cu ea la scoala mai bine trimite-i mesaj ca vreti sa va vedeti(in parc la o plimbare etc) si atunci i-ai putea spune ce simti pentru ea.

| RaduCadar a răspuns:

Fa-o, in loc sa regreti ca nu ai facut-o mai bine sa o faci. Indiferent de ce zice ea tu te vei simtii usurat.

| bunasuntaici a răspuns:

Cel mai simplu e sa ii trimiti un mesaj pe Facebook in care sa ii spui tot ce simti