| anonim_4396 a întrebat:

Sunt virgin si nu am mai avut un contact sexual.
Deja cand am vrut sa fac sex cu prietena mea de vreo 3 ori,penisul nu mi se ridica nicicum...
Daca cineva a avut asa problema, cum a rezolvat asta?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Insuccesele tale se produc pe fond psihic. Ar fi indicat sa discuti cu un psiholog sau si mai bine/indicat, sa participi la cateva sedinte de psihoterapie individuala sau in grup, coordonate de un psihoterapeut sexolog, cu specializarea in disfunctii erectile sau in probleme de dinamica sexuala. Succes!

| HadesSs a răspuns:

Daca te masturbezi inainte sau excesiv poate fi o cauza, daca nu roaga sa iti dea o mana de ajutor sa va incingeti, sau daca e de acord poate sa iti faca oral inainte happy

| Jonas94 a răspuns:

Vin roșu în seara aia, și nu te masturba cu două zile înainte de tragere. O să se facă băț.
Dar cel mai probabil ai tu niște întrebări pe fond psihic, dacă nu fac bine aia, sau ailaltă, de aia nu ți se ridică.

| Mandreiv a răspuns:

Motivul poate fi cauzat de stres si de faptul ca te consumi sau pur si simplu te stresezi prea tare despre acest lucru. Poti sa fi relaxat, sa apelezi la un mediu mai placut, muzica si cel mai important sa fiti ambii destinsi si sa fiti deschisi legat de ceea ce inseamna relatii intime. Pe scurt, incearca sa fiti mai relaxati, nu te mai masturba inainte, jucati-va, excitati-va reciproc dar cel mai important folositi protectie. Daca tot nu ai erectie apeleaza la un medic urolog, poti asta si fara parinti daca ai buletin.

| TheNightWolf a răspuns:

Viagra sau masturbare mai putina