| Socoolbaby a întrebat:

Trebuie sa incep sa va povestesc o chestie care chiar ma pune pe ganduri. Ca orice alta fata plac un baiat care este cu mine in clasa. La scoala am un mic grup format din 4 baieti si o fata(cea mai buna prietena a mea). Printre cei 4 baieti se afla si el. Unul din ei a fost indragostit de mine anul trecut acum zice ca nu mai simte nimic si a reusit sa imi fie printre cei mai buni prieteni. In fine cei din grupul meu stiu toti ca mie imi place de prietenul nostru mai putin el. Prietena mea zice ca ma place la fel si ceilalti 2 baieti, dar tipul care m-a placut zice ca nu stie ce sa spuna. Sincer si eu cred ca ma place deoarece la teatru vroia sa stea langa mine si vrea sa petreaca foarte mult timp dar tipul care m-a placut si imi e prieten il ia mereu de langa mine.
Ma place cel care il plac eu? Oare merita sa mai incerc? Prietenul meu care m-a placut ore simte ceva pentru mine si de aia se comporta asa?

Răspuns Câştigător
| ColOreDdrEaM a răspuns:

Cu siguranta cel care a fost indragostit de tine, inca mai este, deoarece daca nu era il lasa pe cel de care iti place sa stea langa tine. Si eu cred ca te place daca ceilalti spun acest lucru. El zice ca nu te place ca sa nu te piarda.
Eu zic sa mai incerci. happy

3 răspunsuri:
| Șușșș a răspuns:

Poti sa iti incerci sansa cu el.cine stie, poti incerca...
Cat despre celalat tip, care te-a placut, e posibil sa te placa inca thinking
Ma rog, sucees cu tipu`. Pa-pa wave

| BullyMints a răspuns:

Sfat : Nu e bine sa fii cu cel mai bun prieten, pentru ca dupa ce va despartiti se duce orice fel de sentiment/legatura.

| gln a răspuns:

Aici va avea loc o despartire! Si te inseli de cel pe care il vei ''plange'', vreau sa spun ca ti va pare rau de cine nu crezi...