| SabinaMaria253 a întrebat:

Buna TPU.Trec prin ceva și am nevoie de sfaturile și ajutorul vostru. Va rog citiți tot am mare nevoie de voi sad. Eu plac foarte mult un băiat cu care sunt in clasa, sunt in a 11-a și el s-a ținut de mine foarte mult timp, aproape un an și ceva și încă se tine sa fiu cu el. De la început din a 9-a ma placea foarte mult, se vedea după el ca ma place, mi-au zis chiar și colegele mele. Se uita mereu la mine și de multe ori îl prindeam când se uita la mine in ora și când ma uitam la el se uita in alta parte. Îmi spune mereu ca sunt cea mai frumoasa. După ce l-am refuzat de vreo 3-4 ori in a 9a tot a încercat in continuare și ajunsese chiar sa vrea sa ma pupe cu forța, nu ma lăsa sa îmi fac iubit, ma controla in telefon dacă vb cu cineva. Ne-am sărutat de mai multe ori pana acum ( fără sa ma forțeze ) și eu am vrut. Motivul pentru care l-am refuzat deși sunt îndrăgostită maxim de el, este ca mi-a fost frica sa nu sufăr, ca el este mai rău așa mai dur, e golan, am auzit când vorbea in clasa ca nu mai e cu nu știu ce fata pentru ca a aflat aia ca vorbea cu mai multe. Acum ultima data s-a rugat foarte mult de mine sa fiu cu el iar eu l-am refuzat din nou. El a văzut ca nu vreau deloc, îl refuzasem deja a 100 oară si ca sa încerce sa ma uite și-a făcut o gagica de la noi din liceu ( asa mi-a spus varul lui ca e cu fata aia ca încearcă sa ma uite pe mine, ca vorbea numai de mine ca ma place mult ) dar pe fata aia nu o iubește, mi-a zis și el chestia asta si prietenii lui si varul lui, prietenul lui cel mai bun știe totul depre el pentru ca ii spune orice, sta mereu cu el si nu cred ca ar avea de ce sa ma minta. Si oricum se și vede din comportamentul lui fata de ea.Mi -a spus ca nu tine la ea. Si când era cu ea ma întrebase daca m-am mai gândit daca vreau daca mai simt ceva pentru el ( știa ca si mie îmi place de el ) si eu i -am spus pai si cu fata aia ce faci? Si a zis ca daca vreau se desparte de ea acum si mi-a arătat si mesaje, a zis uite sa vezi ca o iau la mișto, nu o iubesc. Noi înainte am mai vorbit prin mesaje si îmi vorbea foarte frumos fata de cum vb cu fata aia.E pasiv nu prea ii pasa de ea, de mine când e ceva imediat se baga, ma ajuta cu orice problema am. Odată m-am luat la cearta cu niște fete din liceu și era sa ne luam la bătaie și el a fost singurul băiat din clasa care s-a băgat ( se băgase numai fete, colegele mele )și le-a făcut pe alea sa plângă numai din vorbe Si era gata sa le și bată dacă spuneau ceva greșit.Se vede ca ii pasa de mine, in fiecare zi vine lângă mine o da la o parte pe colega mea și se pune lângă mine in banca laughing. Odata vorbeam prea mult in ora ( ne înțelegem foarte bine radem mereu împreuna eu ma simt foarte bine cu el ) și doamna s-a enervat și ne -a dat afara de la ora, noi am ieșit pe hol unde eram doar noi și ma lua in brațe m-a pupat pe cap, pe frunte a încercat și sa ma sărute și eu l-am împins si s-a suparat rău. A zis ca dacă îmi placea de el îl lăsam ( el atunci credea ca nu îl mai plac ) și a dat cu pumnul intr-o usa și a plecat de lângă mine. Odată vorbeam și eu cu un băiat din liceu pe whatsapp și a aflat și m-a bătut ( nu va gândiți la bătaie de aia cu pumni sa ma bată rău ) doar ca era foarte nervos ca pe el îl resping mereu și nu văd cât ma place și stau cu alții, asta a fost acum câteva săptămâni si de atunci e mai așa cu mine îmi da mereu cu pumnul in brat așa dar tot încearcă sa fie cu mine, a spus ca nu înțelege de ce nu vreau dacă și mie îmi place de el. Eu niciodată nu i-am spus motivul pentru care îl refuz, voi ce spuneți sa-i zic ce ma macină pe mine și de ce nu accept sa fiu cu el? Eu m-am gândit și cred ca așa ar fi mai bine, as vrea sa incerc sa stau cu el sa văd poate cu mine nu e așa cum e cu alte fete.Mi-a zis ca el niciodată nu s-a ținut așa mult după o fata cum se tine după mine și toți prietenii lui mi-au zis ca sunt fraiera ca nu văd ca tine la mine și nu -i dau și lui nici o șansa... câteodată ma gândesc așa la mai multe lucruri care s-au întâmplat între noi și realizez ca lui chiar ii pasa cu adevărat de mine și ca e cam singura persoana ( in afara de familie sau rude ) căruia chiar ii pasa de mine. Voi ce spuneți, sa-i dau o șansa? Sincer mi-ar părea rău dacă nu i-as da, m-as gândi toată viața cum ar fi fost dacă eram cu el.

7 răspunsuri:
| BlueMăslinăRed a răspuns:

Da, acordă-i o șansă, nu e sfărșitul lumii sau ceva.

| KindKid17 a răspuns:

Inca o dovada, ca nimeni nu poate intelege fetele. Vorba aia: "Fetele..cine sa le inteleaga?!" Ai spus ca esti indragostita maxim de el, si tot l-ai refuzat. E caz inchis, lasa-l de acum, tot i-ai dat semnale sa vina, iar cand sa faca pasul mare, tot tu il opreai. Te rog cauta pe altul de acum happy

| Emanuel2k19 a răspuns:

De ce l-ai refuzat? Ziceai ca esti indragostita maxim. Cauta pe altul de acum

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Trist. Nu faptul ca nu esti in relatie, ci ca nu stii sa te exprimi si plictisesti lumea.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă îți place de el acorda i o șansă cu riscul de a suferi. Relațiile din liceu nu durează o veșnicie, nu poți sa ști cum va fi relația dar deja ai așteptat cam mult și s ar putea sa nu mai fie ce a fost. Ai așteptat până și a făcut el altă prietenă că să ți dai seama că vrei să încerci tu? Ce dragoste e asta?

| DanyDav a răspuns:

Descrii de parca nici tu nu stii ce vrei!
Zici ca esti maxim indragostita de el, dar i-ai dat flit, sincer in locul lui nu te mai bagam in seama.
Dar daca baiatul inca te vrea si ea asa perfect pentru tine, nu mai pierde timpul, i-ai cucu, da-i pasarica, bucurati-va de dragoste.

| 90210 a răspuns:

Sincer mie mi se pare un mitocan si sfatul meu este sa-ti gasesti pe altcineva.