| bombonik_2309 a întrebat:

Buna TPU...
Uitati-va in celelalte intrebari ale mele daca nu stiti despre ce e vorba.
Eu cu prietenul meu avem o luna si cateva zile de cand eram impreuna. Dar din cauza asa zisei prietena a mea(v-am povestit despre ea, si ea il iubeste pe prietenul meu). Isi dorea foarte mult sa ne desparta, si uite ca a reusit. L-a mintit pe prietenul meu cum ca eu as fi bisexuala, ca m-am dat la ea, ca am sarutat-o si tot felul de chestii intime. I-am explicat de mii de ori prietenului meu ca nu e real, si ca doar incearca sa ne desparta. Dar nu ma crede, prefera s-o creada pe ea. Cred ca v-am povestit ca l-am intrebat si el nu a fost cu ea niciodata. Dar nu stiu de ce am senzatia ca a fost ceva intre ei sau inca este. Nu stiu ce sa mai cred. Pur si simplu o urasc pe acea fata. Acum cateva luni eram cele mai bune prietene, si de cand eu sunt cu el, parca a devenit alta.
Astazi cand intru pe mess, vad la avatarul lui o poza cu el si ea sarutandu-se, poza pare mai veche de un an. L-am intrebat pe el cand a fost facuta poza, si mi-a raspuns: "Ce te intereseaza pe tine?" Nu am avut putere sa continui conversatia, de atunci plang incontinuu. Verisoara mea mai mare e in vizita la noi, si incearca si ea si mama sa-mi spuna ca nu merita sa plang pentru. un baiat. Verisoara mea de 23 de ani mi-a povestit tot felul de experiente. Dar nimic nu ma face fericita.
Va rog dati-mi un sfat, ce sa-i mai spun fostului meu prieten ca sa ne impacam?
P. S. eu am 17 ani, el 20, iar asa zisa prietena a mea 18(nu stiu daca conteaza dar v-am zis ca sa stiti)

6 răspunsuri:
| consiliera a răspuns:

Dureros! Daca prefera sa creada un strain decat pe tine e imatur.Crezi ca ai putea urma sfaturile unor straini decat a verisoarei tale? Ea e alaturi de tine, vrea sa te ajute, nu suporta sa te vada in starea asta.O.K.Schimba.Telefon,adresa de mess(sau da-i ignore), viata.Mergi inainte.S-au terminat baietii? Uita-te mai aproape.Nu le da satisfactie dusmanilor!

| Aanyaa a răspuns:

Nu cred ca merita, e o persoana egoista fara scrupule care nu merita sa il iubesti. cel mai bine e sa treci peste si sa il uiti, fa si tu in asa fel incat sa ii para rau ca nu te-a crezut, arata-i ce-a pierdut.
P.S nu mai plange! Bafta, pupici

| Bєíbч a răspuns:

Incerca sa.l uiti! Nu te merita oh go on Daca te iubea ca adevarat te.ar fi crezut pe tine ci nu pe ea, pentru ca nu ea era iubita lui! Mama si verisoara ta au dreptate sad

| jonnnyyy a răspuns:

Dar alti baieti nu mai gasesti?' nu trebuie sa suferi din cauza lui, incearca sa gasesti pe altineva care te merita si o sa uiti...Nu se merita sincer.chiar daca sunt baiat stiu ce spun, desi nu am multa experienta...

| Aliison a răspuns:

Sincer sa iti spun nu te merita! incearca sa il uiti si tu de asemenea.nu mai incerca sa te impaci cu el, pentru. ca din cate ai povestit i`ai spus multe lucruri incercand sa rezolvi problema! dar se pare ca pe el nu il intereseaza, ceea ce imi da mie de inteles este ca nu te mai place! incearca sa treci peste asta! viata merge inainte! uita`l si inceraca sa gasesti pe cineva care te merita cu adevarat! asta e parerea mea happy!

| GaGy_4425 a răspuns:

Uuu.nasoala treaba.Pff sincer nu stiu ce sa zic...Sunt confuza. Poate trebuie sa astepti un timp sa te calmezi.Ori cum daca te iubea avea incredere in tine si sar fi intors la tine.Iar daca nu.Gasesteti aiatul care sa te iubeasca cu adevarat.Sti cum se zice.A new love heal a heart broken.

Succes!
Stiu si eu cum e sa suferi din dragoste.Simti ca cineva iti ia inima si ti-o marunteste cu pumnii.