| Whatthehell66 a întrebat:

Am fost impreuna cu un baiat de la bunici. Iar atunci cand m-am dus a doua oara am auzit ca ar avea inca o prietena [pe langa mine]. La inceput nu am vrut sa cred iar cand m-am intalnit cu el am vrut sa vorbesc cu el insa mi-a zis repede ca vorbim altadata, acum nu pot si a plecat fara sa se mai uite in jur. Am intrebat-o pe cea mai buna prietena a mea care este verisoara cu el daca este adevarat ca mai are o prietena si ea a zis ca da. Atunci eu am inceput sa plang deoarece m-am simtit pur si simplu folosita. Ea a zis ca o sa incerce sa il desparta de acea fata si sa ma vrea din nou. Eu nu am zis nimic deoarece chiar si dupa ce a facut asta inca mai tin la el si as vrea sa ii mai dau o sansa.
Dupa cateva zile mai negre pentru mine m-a sunat [el] si a zis sa ne intalnim in parc. Eu am vrut sa merg pentru a afla ce a fost in mintea lui sa imi faca asa ceva. Cand am ajuns acolo el era pe leagan si vorbea la telefon. Cand am ajuns langa el a inchis telefonul a venit la mine m-a luat in brate si avrut sa ma sarute. Eu l-am impins si i-am zis sa ma lase in pace. Apoi el m-a intrebat ca ce am patit, de ce sunt suparata pe el etc. I-am zis toata povestea pe care o auzisem de la prieteni iar el nu a spus nimic un timp. Apoi a zis ca pe cine cred pe el sau pe prieteni. Eu i-am zis ca nu cred pe nimeni. Ca o sa trag singura concluziile mele. L-am intrebat daca e adevarat iar el a spus ca nu e. Urmatoarea zi trebuia sa merg acasa. Asa ca l-am "crezut" sau "iertat" si am petrecut ziua cu el. Dimineata a venit tatal meu cu masina sa mergem. Cand am ajuns acasa m-am dus in camera mea si am aprins calculatorul. Cand am intrat pe mess l-am vazut online [eu eram pe invizibil] si avea scris la status "te iubesc criss" cand am vazut m-am pus repede si eu online iar el dupa cateva secunde a "iesit" ori s-a pus pe invizibil.
Am ramas socata deoarece eu l-am crezut pe el si nu pe prietenii mei care nu m-au mintit niciodata. De atunci l-am mai vazut o singura data si a iesit un scandal monstru. Dar eu. pur si simplu nu il pot uita. Dupa toate cate a facut eu inca tin la el si vreau sa ii dau inca o sansa. Acum nu stiu daca mai este cu acea fata. Insa chiar nu vreau sa renunt la el. A fost primul meu prieten si foarte special pentru mine.

Please spuneti-mi ce sa fac?

Verisoara lui [prietena mea cea mai buna] a spus ca o sa incerce sa vorbeasca cu el si in timpul discutiei sa spuna si numele meu si sa il intrebe daca mai simte ceva pentru mine.
Eu sper sa ne impacam. Dar in acelasi timp nu stiu daca mai pot avea atat de multa incredere in el.

Va rog ajutati-ma!sad

Răspuns Câştigător
| SlowLikeSnow a răspuns:

Cum sa mai ai incredere in el daca te minte cu nerusinare? Vrei sa-i mai dai o sansa? de ce? pentru ca mai simti ceva pentru el? NU TE MARITA fato Tu crezi ca daca te iubea cum il iubesti tu pe el mai era cu aia? Maibine il dai dra****i sa stea cu criss aia daca de tine nu ii pasa si ca sa ii faci in ciuda cand il mai vezi la bunicii tai sa pari indiferenta si fericita pentru ca din ce ai scris pe el cred ca il doare fix in fund. cred ca mai mult de 80% din baieti sunt asa.

Eu ti-am spus parerea mea, acum depinde de decizia ta.

papa:* si sper sa iei decizia adecvata!

13 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai sa nu ai incredere in cineva ce te-a dezamagit fie si numai odata. sad
mai acorda-i o sansa doar daca tu crezi ca o merita cu adevarat! succes! :*

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Mi se pare o prostie din partea ta să mai insişti asupra lui. Te-a minţit şi înşelat dacă e să o luăm aşa şi tu vrei să te împaci cu el. Nu e destul de clar că nu te iubeşte şi că nu site nimic, absolut nimic pentru tine? Îţi sugerez să fi indiferentă pentru că dacă verişoara ta vorbeşte cu el ( apropo de ce nu o faci tu?) şi el acceptă să mai fie cu tine peste o lună când se plictiseşte o să apară altă fată. Presupun că ai undeva la 14 15 16 ani. Iubirile la vârsta asta nu sunt "iubiri". Fi raţională în cazul asta! Baftă!

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Te inteleg.Si eu vreau sa-mi,, iert'' fostul prieten(si la mine tot primul prieten) dar el nu vrea sa fie cu mine.Nici eu nu-l inteleg(el greseste, el m-a parasit). Eu zic sa treci peste(aia incerc sa fac si eu), nu are rost sa-l ierti.Esti convinsa ca te-a inselat ce vrei mai mult? Sa te impaci cu el si el sa continuie sa te insele si sa fi cea aratata cu degetul? Inteleg ca e primul tau prieten, ca e special pentru tine dar trebuie sa treci peste, sa-l uiti.

| blue-star a răspuns:

Acestea sunt probleme cu care ne confruntam odata si odata. Dragostea este frumoasa, dar despartirea este grea.
Acum tu crezi ca-l vrei inapoi, sau poate ca asta asa e, dar te rog, nu incerca sa te impaci cu el.
Mai ales dupa atata suferinta, gandeste-te ca daca te impaci cu el, s-ar putea sa faca greseala aia din nou, iar suferinta e si mai mare a 2-a oara.
Acum, cauta-ti alti baieti cu care sa-ti petreci timpul, pentru ca in timp, daca va intelegeti bine, veti ajunge sa fiti mai mult decat prieteni.
Acum un sfat pentru stresul si suferinta pe care le-ai acumulat in tine.Eu iti zic ce fac si eu cand sufar asa de tare:iau un caiet si incep sa scriu in el tot ce simt eu, si imi eliberez furia in acele pagini, apoi fac desene cu replici acolo, iar daca sunt foarte nervoasa incep sa rup caietul si il arunc.Pare o chestie penibila si nefolositoare, dar crede-ma, chiar merge.
Succes.Si tine minte mereu:atunci cand suferi dupa un baiat, trebuie sa cauti alt baiat ca sa te faca sa zambesti din nou.

| blue-star a răspuns:

Acestea sunt probleme cu care ne confruntam odata si odata. Dragostea este frumoasa, dar despartirea este grea.
Acum tu crezi ca-l vrei inapoi, sau poate ca asta asa e, dar te rog, nu incerca sa te impaci cu el.
Mai ales dupa atata suferinta, gandeste-te ca daca te impaci cu el, s-ar putea sa faca greseala aia din nou, iar suferinta e si mai mare a 2-a oara.
Acum, cauta-ti alti baieti cu care sa-ti petreci timpul, pentru ca in timp, daca va intelegeti bine, veti ajunge sa fiti mai mult decat prieteni.
Acum un sfat pentru stresul si suferinta pe care le-ai acumulat in tine.Eu iti zic ce fac si eu cand sufar asa de tare:iau un caiet si incep sa scriu in el tot ce simt eu, si imi eliberez furia in acele pagini, apoi fac desene cu replici acolo, iar daca sunt foarte nervoasa incep sa rup caietul si il arunc.Pare o chestie penibila si nefolositoare, dar crede-ma, chiar merge.
Succes.Si tine minte mereu:atunci cand suferi dupa un baiat, trebuie sa cauti alt baiat ca sa te faca sa zambesti din nou.kiss

| Punky a răspuns:

Chiar vrei sa te impaci cu el? dupa tot ce ti-a facut? Daca tu chiar vrei, impaca`te! Dupa ce ti`o va face inca odata o sa-ti fie scarba de elwinking. Dupa parerea mea, eu cred ca nu merita.Am patit`o si eu asemanator, am facut greseala de ai mai da o sansa si am ramas cu buza umflata.Acum tu faci ce crezi, eu ti-am zis ce e mai bine pentru tine deoarece am fost si eu intr-o situatie de genu`.

| TheDevilIsHere a răspuns:

Am patit si eu ceva de genu si mi-am dat seama ca nu are rost sa ma consum asa.degeaba crezi ca e foarte special, in curand o sa gasesti alt baiat si o sa te intrebi dc ai mai vrut sa te impaci cu celalalt.Credema,iubirile astea is mai trecatoare decat ploile de vara.Si daca iti va mai cere sa te impaci cu el ar fi bine sa nu o fac pentru. ca DACA A FACUT-O O DATA O MAI POATE FACE INCA O DATA! Adica te poate lasa iar cu ochii in soare cum a mai facut-owinkingDeschide ochii! Is o gramada de baieti frumosi pe lumea asta!

winking:*good luck

| CactusFlower a răspuns:

Eu iti spun pe scurt si la obiect. Explicatiile ti le-au dat celialti, mai exact, Blue-star.Nu te impaca cu el si uita-l.Sunt miliarde de baieti pe lumea asta, si fi sigura ca macar unul o sa te aprecieze si o sa te pretuiasca asa cum meriti.Doar stii vorba aia:"Ce e al tau e pus deoparte."Si asa este. Oricum, uita-l, nu merita nici macar un fir de par de-al tau.Bafta in noua cautare! Take care!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ma si pe mine sa inteleg, de ce ai vrea sa te impaci cu cineva care te tradeaza? Stii, e o vorba: prima oara e mai greu, ca pe urma te obisnuiesti, deci o sa o mai faca.
Chiar daca el a fost primul tau iubit, gandeste-ta ca daca a fost asa la inceput, cand totul ar trebui sa fie roz si soare, mai tarziu cand o sa aveti ceva timp impreuna si o sa intervina monotonia, ce o sa mai faca? Ai rabdare, petrece mai mult timp cu fetele, distreaza-te si nu te umili in fata lui. Daca vede ca suferi dupa el, o sa isi permita mai multe ca stie cat tii la el. O sa cunosti baieti care ar da orice numai sa le oferi putina atentie, nu ca el.
Si iti dau un sfat. Daca ai prieteni cu adevarat prieteni, nu crede iubitul in locul lor. Prietenii adevarati iti vor binele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu mai merita o a 2 sansa a avut 1 adio lasa-l cauta pe altcinevabig grin bft

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu mai merita o a 2 sansa a avut 1 adio lasal cauta pe altcinevabig grin bft

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu mai merita o a 2 sansa a avut 1 adio lasa-l cauta pe altcinevabig grin bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ziua de azi asa ceva a devenit un lucru obisnuit multora dintre noi li se intampla sfatul meu e sa te distrezi cu prietenele, sa faci ce faceai tu de obicei, sa lasi timpul sa treaca ...ai sa vezi dupa o luna doua ai sa-l uiti si toate momentele mai speciale pertecute cu el vor fi amintiri (poate placute. cine stie)
bye bye & take carewinking :*