| rikkimady16 a întrebat:

... uite ca am ajuns si aici. ceva se schimba la mine. in ultima perioada am tot felul de ganduri. m-am despartit de prietenul meu apoi ne-am impacat, dar ma simt trista. sunt suparata de cele mai multe ori, simt ca nu imi gasesc locul in lumea asta. nu ma simt asa din cauza prietenului meu, cred, adica stiu ca fara el as fii si mai suparata. in orice caz, simt ca nu mai pot, vreau sa plec in alt oras, sa imi fac prieteni noi. m-am saturat de lumea ce ma inconjoara momentan. simt nevoia sa vorbesc cu cineva pe care nu il cunosc, sa stam si sa ne plimbam si sa povestim, atat. parca am intrat intr-o stare de depresie continua, dar nimeni nu stie asta pentru ca nu las sa se vada nimic, comportandu-ma normal. de ce se mi se intampla toate astea? am o familie excelenta, suntem cei mai buni prieteni, am un iubit grozav si o cea mai buna prietena minunata si eu sunt tot trista si suparata.
e posibil sa fii ajuns intr-un stadiu de depresie sau ce se intampla?
PS. am 17 ani big grin

5 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Du-te la un psihiatru o sa iti ridice moralu si poate iti da si niste pastile de depresie. Cauta pe youtube depresion music.
Si eu am avut asemenea ganduri ca tine si le mai am rareori, daca as avea bani si eu as pleca.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Mai treci si pe la biserica

| h3r a răspuns:

Suferi de prea mult bine?
Prețuiește ceea ce ai! Dacă mâine vei pierde tot...sau măcar o parte, o să fie mai bine? Ai o viață fericită...și tu dramatizezi.

| Lorena7712 a răspuns:

Buna.
Eu zic ca ar trebui sa te bucuri de ceea ce ai! Din cate ne-ai descris tu, ai o viata perfecta! Pretuieste totul pentru ca va veni un moment cand nu o sa mai ai si o sa-ti para rau ca n-ai pretuit acel lucru la momentul potrivit.

| China_Florin_1980 a răspuns:

Vorba lui lorena bucura-te de ceea ce ai, dar poate adolescenta e de vina