| Marry410 a întrebat:

va rog ajutati-ma, am o intrebare..si doresc sa ma ajutati, o sa-mi spun povestea:imi place de un baiat cu un an mai mare, care este destul de timid, dar stiu ca tot aici pe TPU oamenii mi-au spus ca si el ma place sigur, asta simt si eu, am vorbit cu el pe mess si am luat-o usor, vorbind mai intai ca doi prieteni, pana la un moment dat cand mi-a spus sa trec direct la subiect (mentionez ca el mi-a cerut id-ul)..si am trecut, intrebandu-l de ce se uita mereu la mine la scoala, el a recunost partial spunand ca se uita "oarecum" dar mi-a spus ca stie ca il plac, si eu i-am zis acelasi lucru (ca si eu stiu ca el ma place) si ne-am contrazis amandoi pana cand el s-a enervat si m-a sters din lista de mess si de facebook...apoi i-am trimis mesaj pe facebook ca asta e parerea mea,eu i-am dat sansa sa vorbeasca dar daca n-a vrut treaba lui. Apoi. a doua zi cand am deschis mess-ul am vazut ca ma inviatse din nou, dar a intrat si nu mi-a spus nimic dar adevarul este ca a iesit si repede a stai maxim o jumatate de ora! VA ROG AJUTATI-, MA SUNT DISPERATA IL IUBESC SI NU STIU CE SA FAC, CREDETI CA MA MAI PLACE, SI CE AR TREBUI SA FAC! Va rog ajutorcrying

Răspuns Câştigător
| GheNsS a răspuns:

Categori aici vorbim de 2 orgoli si copilari! Este vina lui da si a ta niciu unu na putut sa recunosca sau sa zica,, DA TE IUBESC!,, E poti sa repari asta doar trebuie sa ai un mic curaj in acesta situatie poti sa te duci purs si simplu la el si i zici,, ca te-ai mai ganditi si ca ti la el si ai vreo o relatie cu el,, Dupa comportamentul lui se vede ca te place asa ca nu va refuza! Daca el nu poate sa faca primul pas fal tu nu e nimic! Mult Noroc! happy

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar trebui sa astepti sa te caute el. baietilor nu le plac cetatile care isi deschid singure portile, lor le plac fetele care se lasa greu cucerite, care sunt interesante, nu disperate. In clipa in care esti disperata sa cuceresti un baiat, l-ai pierdut, fiindca oamenii simt disperarea si fug de ea. Atata timp cat ai sa-l bati la cap, sa-i dai mesaje peste mesaje, el va fugi de tine si daca te place, ii va trece imediat. Dar daca esti mai distanta, demonstrezi ca ai viata ta interesanta, ca esti admirata de colegi, ca esti o fata desteapta, interesanta, langa care ar fi mandru sa stea, daca te place, va face tot posibilul sa iti fie el in preajma si sa iti atraga atentia. Daca nu o face, inseamna ca de fapt nu te place.

| Marry410 explică (pentru Brigaela):

Eu nu i-am zis din prima ca-l plac l-am intrebat, am luat-o pe ocolite, dar nici nu i-am spus, si dupa ce am vazut cum a reactionat, am decis sa nu-i mai zic nimic, si stiu este adevarat ca baietilor nu le plac fetele care alearga dupa ei, am trait si eu, asta vara n-am bagat in seama un baiat de care ii placea prietenei mele, si acum matrezesc ca ma innebuneste. Baiatul acesta este timid si tacut.dar oricum un lucru e clar eu nu-i mai zic nimic!

| DAHAKA31 a răspuns:

Ia-ti unul nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vb cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Văleo, da ăsta-i caz de dragoste adevărată. Adică ce-i mai romantic ca vorbitul pe messenger și îngrijoratul că a stat 30 mine online pe facebook?
WTF?! Get a life! Lasă dreacu calculatorul și vorbește cu ăla față-n față.

| Marry410 explică (pentru anonim_4396):

Daca as putea crede-ma CA AS VORBIII! Dar daca e sechestrat in casa ce sa-i faci? laughing

| Marry410 explică:

Mai..este adevarat poate nu stiu ce inseamna iubirea, dar tot ce stiu este ca dupa ce mi s-au intamplat toate astea, am simtit cum mi se rupe sufletul...niciodata n-am simtit acest lucru NICIODATA!

| somrik a răspuns:

Nu trebuie sa fii timida, spune-i in fata ca il IUBESTI si va merge, mult succes!

| NuConteaza a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa ii vorbesti din nou si sa ii ceri scuze (asta daca atunci cand v-ati contrazis l-ai jignit sau i-ai zis ceva neplacut). Spune-i ca poate avea incredere in tine si ca tu chiar il placi. Spune-i sentimentele tale. Dupa cum se comporta cred ca si el te place..doar ca este mai timid si ii este frica sa recunoasca. Fii tu mai curajoasa! Vorbeste-i, spune-i. Il vei convinge.
Bafta! happy