| iRobert125g a întrebat:

Va rog ajutati-ma cum pot scapa de masturbare? Nu luati la misto

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Incearca sa stai in permanenta in preajma unei persoane, sau poti sa iesi sa te plimbi sau sa iesi intr-un loc public. Orice ai face incearca sa nu ramai singur si incearca sa nu te mai gandesti la chestii perverse. Pentru seara/noaptea cand esti singur in camera inca nu am idei happy

| iRobert125g explică (pentru sweetys):

Cam mereu sunt singur dar o sa incerc

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De ce ai vrea să renunți la ceva care e normal?

| doctorandus a răspuns:

E o intrebare la fel de inteligenta ca si "cum pot scapa de mancat mancare?"

| Seba2013 a răspuns:

Trebuie sa iti aduci aminte de origine, de preexistanta ta inainte de a cobora in regiunea terestra.
Ai ajuns sa te tarasti, pentru ca viciul ti-a distrus aripile si nu te mai lasa sa te intorci in regiunea cereasca.
Cand exploram instinctul, trebuie sa avem grija sa nu ne pierdem, sa nu uitam de origine. Trebuie sa ne aducem aminte de locuinta noastra ca sa ne intoarcem la ea.

| Eduard196 a răspuns:

Trebuie sa poti sa rezisti o luna si ceva. Asta e cea mai teribila perioada. Dupa care o sa te eliberezi.
Ideea e sa tot incerci pana reusesti. Nu ai alta varianta

| YellowAngel a răspuns:

Fa-ti iubita.
Mergi la dame dee companie.

| Randomuser2000 a răspuns:

Centura de castitate

| UlisesHarold a răspuns:

1.Evita pornografia, instaleaza programe antiporn pe PC, pe telefon
2.Incearca sa fii mereu ocupat cu lucruri creative, citeste o carte, iesi cu prietenii, etc.