| euuuu a întrebat:

Va rog cititi pana la capat! Deci...eram intr-o zi cu prietenul meu la mine acasa si ne-a cam luat valul. El tot a incercat sa ma dezbrace dar a vazut ca nu vreau si a lasat-o mai moale. Mai pe seara i-am dat un mesaj gen "Cred ca am mers prea departe." iar el m-a sunat disperat sa nu cumva sa ma fi suparata, si si-a cerut scuze intruna si sincer cred ca ii pare rau si a promis ca nu va mai face nimic pentru ca stie ca sunt mica. Dar acum cand ma intalnesc cu el ar vrea sa imi puna mana pe fund sau alte gesturi din astea dar ii e frica sa nu ma supar pentru ca a promis ca nu o sa mai aibe iesiri. Dar lucrurile acestea sunt minore si nu ma supar pentru asta. Cum sa-i demonstrez ca vreau sa ma atinga dar nu vreau sa mergem mai departe?(ma refer la gesturi sau fapte nu la vorbe). Multumesc!

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Spune-i simplu ca mangaierile nu te deranjeaza,dar ca nu vrei sa depaseasca anumite limite.O sa inteleaga in mod sigur si se va bucura mult.El,acum,e speriat sa nu cumva sa te supere cu ceva, se pare ca te iubeste foarte mult. Vorbeste-i si totul va fi bine, veti fi multumiti amandoi.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Să vorbeşti cu el deschis.Comunicarea este foarte importantă într-un cuplu.

O seară plăcută!

| blaxy a răspuns:

Pai spune-i direkt...ai voie sa ma mingii insa nu-i mai mult.o sai para bine.atingema ca nu ma supar. si nu e asa de greu cum iti pare.succes :*

| Any a răspuns:

Pai ii poti luat tu mana sa eu pui pe piciorul tau sau pe fundul tau.

| Isabela_6206 a răspuns:

Ii iei mana si eu pui pe fundul sau sanit tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ai o discutie deschisa cu el, in sensul ca ar trebui sa-i spui ca nu e nimic rau daca te atinge sau te pipaie, doar ca tu nu esti pregatita sa mergi mai departe(sex) si o sa te inteleaga:*

| Adina_2367 a răspuns:

Daca ar fi sa fiu in locul tau, eu una cred ca, comunicarea este cel mai bun sfat.Cu toate aceastea ar trebui sa fi tu prima care face astfel de avansuri cu masura si atunci te va atinge si el dar tot cu masura!
Sper sa te ajut cu ceva!