| LoveMusic21 a întrebat:

Revin iar cu problema mea. Ca sa intelegi mai bine cititi si cealalta postare.
Acum : dupa toate carcotelile cu iubita mea, ne-am impacat, am inceput sa iesim, sa vorbim, am mers la munte amandoi, am inceput iarasi sa dormim unul la altul si sa facem diverse activitati ca la inceput. Observasem ca in toata perioada asta se comporta mult mai frumos cu mine.
La scurt timp, maxim 2 saptamani, a inceput iar sa devina impulsiva, sa reactioneze urat, cu nepasare si duritate in cuvinte si ne am certat. Partea urata la mine a fost ca prima data dupa ce ne am despartit a zis ca s-a culcat cu unul, si eu am injurat-o in toate felurile atunci. Acum cand am reluat iarasi, si cand a devenit ea "altfel", la cearta aia de atunci iar mi-a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine ca are chef sa se distreze, ca nu mai vrea o familie si nimic, iar eu i’am spus de aventurile ei cu unul din trecut, si mi’a zis ca urmeaza sa se intalneasca cu el, asta fiind in perioada asta cand ne am impacat, si cand am auzit asta am zis ca turbez.
Stateam si vorbeam la 2 m unul de altul in strada si ii tot ceream sa vina langa mine, si o luam usor de mana, si ea a inceput sa tipe ca sa nu o ating, si a inceput sa ma injure ea in fel si chip, dupa care am scuipat-o si i am cerut sa plece din fata mea. Buuuun, s-a dus fata si s-a intalnit cu amorezul ei... dupa toate astea a zis ca nu mai am ce vorbi cu ea etc...
Iar acum, am tot iesit iar afara, tot ea m-a cautat, am stat de vorba iar, si i am zis ca de ce o tot lungim atat, si daca are ceva de gand, si a zis ca sa i demonstrez cu timpul ca eu sa ma controlez, nu doar asa iesind de 2/3 ori afara...
si la ultima ieseala, mi’a zis ca vrea sa faca copil cu mine, si m-a bufnit rasul si i am zis " cum sa faci asta din moment ce tu ieri imi zici ca nu vrei nimic pana nu te hotarasti ca merit.
Si ea a zis ca ea nu ma vrea intr o oarecare masura langa ea, dar stie ca dintre toti eu sunt singurul care riscam tot, si langa care e convinsa ca poate construi ceva. Si i am zis ca nu mi place ce aud, asta insemnand doar din interes ceea ce face. De iubit a zis ca nu ma iubeste, ca iubirea te prosteste, si nu vrea sa se ajunga acolo. Si ca sa mi dea de gandit treaba cu copilul ca daca ma alege pe mine inseamna ceva...
Dupa cand sa plecam i’am zis sa mergem la mine, si a refuzat eu am luat o si prin alte moduri, i’am zis ca simt nevoia sa stau cu ea, sa o mangai... si a zis ca stie ca vreau sex, si i’am recunoscut ca e normal sa simt ca o vreau.
Si dupa s-a suparat si a zis ca sunt multi ca mine care vor asta, si ca ea nu vrea sa se culce cu mine daca nu simte asta... si ca gata daca a iesit de cateva ori cu mine, si mai ales daca se culca cu mine eu o sa cred ca ne-am impacat, si ea nu vrea asta dintr-o data ci sa i demonstrez asa usor.
Am plecat acasa, nici nu voia sa ma pupe cand ne-am indepartat, si am luat-o eu. A doua zi nu i am scris nimic pana seara cand i’am dat mesaj cu un text, si a zis ca e dragut si ca sa o las ca e cu o prietena uitandu-se la film, am asteptat o ora si i am zis iar daca e gata, si iar a reactionat cu " care e problema ta etc". Si i am spus simplu" iar incepi sa ai comportament de superioritate, si sa faci pe dura" si zice, noapte buna si imi da block. Azi i am scris, am sunat o si nu a raspuns, pana acum pe seara cand zice iar sa o las in pace ca nu mai vrea sa vorbeasca cu mine. Si de multe ori face asa, fara sa aiba un motiv intemeiat, da block, si ma cauta dupa un timp.
Dupa i’am zis, " ieri voiai sa faci un copil cu mine si acum iar nu mai vorbesti cu mine".
A zis ca cuvintele nu valoreaza nimic, si ca daca voia asta, se culca cu mine.
Si a zis ca nu ma vrea in viata ei, si ca nu vrea sa mai se lalaie cu situatia asta si nimic.
E a 3a sau a 4a oara cand zice ca nu vrea sa mai aibe vreo treaba cu mine, dar dupa un timp iar ma cauta. Jur ca in viata mea nu am mai intalnit un asemenea caracter, atat de prefacut. Acum imi spune ca ma vrea dupa ca nu ma vrea...
problema mea cu ea este ca sunt foarte atras sexual de ea, ca niciodata. Am iesit cu femei super frumoase si sexy, insa nu e ca cu ea. Si ea nu e cine stie ce, de aici si dorinta asta de a tot continua cu ea. Cu altele, o simpla chestie care ma supara rau, le zburam. Sunt bine stabilit din orice punct de vedere, si stiu ca pare aiurea sa arunc problema mea aici si ca ar trebui sa rezolv singur asta, am cel mai bun prieten care ii spun totul, si s’a tot saturat si el sa ma asculte cu prostia asta, si simt nevoia sa aud multe sfaturi, indiferent de cat de reusite sunt. Imi trece repede ca ma bag la iesiri cu alte fete, iar cand imi scrie fata asta, nu ma pot abtine sa nu i raspund si sa ies cu ea, si dupa iar ma seaca sufleteste, iar am un gol in mine dupa ce iar imi face faze de genul, ca un boomerang. Si se repeta...
chiar as vrea sa aud sfaturi

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este clar ca esti atras sexual de fata asta, dar viitor alaturi de ea nu exista, pentru ca nu sunteti compatibili si nici fericiti.
Sfatul meu este, sa-ti cauti o fata normala, una cu care sa fii fericit si sa ai relatii sexuale la fel de bune ca asta, sau poate chiar mai bune.

| ywar a răspuns:

Eu zic ca o mama de impusivitate din partea ta, nu ar fi lipsita de interes. Si atunci sa vezi ce se da pe brazda.

| AlMaDi a răspuns:

Ai o poveste...interesanta, cred...
Acum eu nu ti-as putea da un sfat, fara sa inteleg mai bine ceea ce tu simti.
Cu siguranta ai auzit varianta, nu mai vorbi cu ea, pur si simplu sa o faci sa dispara din viata ta.
Din ce spui tu, ai vrea-o langa tine, ai vrea sa o simti...
Daca ai putea vorbi mai mult despre ce simti tu pentru ea, am putea poate impreuna sa ne dam seama de ce o doresti atat de mult.
Crezi cumva ca respingerea te atrage mai mult?

| LoveMusic21 explică (pentru AlMaDi):

Pai, dupa cum am spus nu ma intereseaza prea mult la ea faptul ca e mai uratica decat ceea ce am avut pana acum, ci felul ei de a fi. E singura care m-a facut sa ma simt barbat, din orice punct de vedere. Este o femeie desteapta, dar are lipsurile astea de comportament. Uneori ma gandesc ca partea ei buna a fost doar prefacandu-se, pana a obtine ceea ce vrea. Pentru ca impulsivitatea ei, si duritatea o are chiar si cu familia ei.
Ce pot sa spun mai mult despre ceea ce simt, implinit, fericit, relaxat, ma simt eu, adica pot sa fac orice langa ea, ca si cand ar fi prietenul meu cel mai bun, comunicarea era super deschisa, mai ales pe tema sexului, practica la fel...
Nu as putea fi sigur daca respingerea ei ma atrage, pentru ca am fost si cu alte femei si care se comporta oarecum asemanator, si in maxim o saptamana nu mi-a mai pasat de ele. Deci nu e sigura asta

| AlMaDi a răspuns (pentru LoveMusic21):

Poate ca sunt eu visatoare si naiba...
Iti voi vorbi precum ii vorbesc prietenei mele, cu iubire si cu toata bunatatea pentru tine.
Daca tu simti toate astea pentru ea, si doar pentru ea, lupta pentru fericirea ta.
Stiu prea bine ca ar trebui sa te protejez si sa spun ca ar fi mai bine sa te indepartezi de ea, datorica compartamentului ei, dar nu ma lasa inima sa o fac, cred ca ai auzit de prea multe ori asta.
...se spune ca speranta e cel mai frumos dar pe care il poti oferi.
Ascuta-ti inima, poate nu vei mai trai asta cu nimeni... poate asta e singura ta sansa.
Asa ca eu ii spun sa iti permiti sa faci greseli.
Tu si nu mai tu poti simti si vei fi langa tine cand totul se va sfarsi rau, dar si impacat cu tine insusi ca ai facut tot ce ti-a stat in putinta sa lupti pentru fericirea ta.
Cu privire la ea, poate ca e tanara si astfel face greseli, poate ca nu a fost crescuta cum trebuie...nu e treaba nostra.
Stii uneori femeile fac prosti pentru ca se simt nesigure, ele inventeaza pareri, in prezenta tacerii.
Nici nu prea stiu multe despre relatia voastra si nici despre ea.
Eu iti dau doar un mic sfat. fi rabdator cu ea, fi intelept.
Gandeste-te daca vei iesi candva din viata ei, fie ca vrea ea sau tu, fa-o sa se gandeasca la tine cu placere.
Iar tu...esti tanar, iubeste cu toata fiinta ta...iar daca ti-e frica de greseli, ia altminteri evolutia inseamna durere.
Eu zic sa nu te mai gandesti atat de mult la toate astea...ci doar sa fi fericit. Nici eu nici tu nu stim ce e in capul ei, dar stim ce e in inima ta.

| LoveMusic21 explică (pentru AlMaDi):

Ea stie cum sunt eu, si dupa cum am spus, a si zis ca nu ma iubeste, si ca intre mine si unul nou pe care il cunoaste in club e diferenta ca cu mine are amintiri, in rest feeling-ul e la fel, nu simte nimic.
Am incercat in multe feluri sa pot sa vorbesc cu ea, sa fac sa fie bine dar mereu cauta cearta, ma enerveaza cand se supara la cel mai mic lucru, imi da block, respinge, nu raspunde...
si ii tot zic ca vreau sa inceteze ce gesturile de copilarie, ca vreau sa ne intelegem, iar ea imi zici ca nu gandesc. Si dupa una si alta, stie ca imi doresc atat de mult o familie, nu o relatie, la fel cum si ea vrea acelasi lucru, si imi cere sa facem un copil in speranta ca ma va maturiza radical chestia asta, si ma va linisti, dar asta e doar in capul ei ca eu am ceva, pentru ca pe mine ma deranjeaza impulsivitatea ei, reactia, face in asa fel incat sa ma injosesc in fata ei, ca ea sa dirijeze... de aia am tot spus, chiar nu am intalnit un asemenea caracter, nu are nici un pic de suflet cand reactioneaza, nu i pasa ca raneste sau nu, ea o tine pe a ei ca sa zic mersi ca imi spune in fata si ca nu ma minte...
si chestia penibila e ca imi cere un lucru foarte important, adica sa facem un copil, dupa care se supara pentru simplu fapt ca i zic eu de ce nu mi raspunde cand o caut. Si pac, dispare toata faza cu ce ne dorim, si mai si zice ca nu vrea sa mai vorbeasca cu mine, ca nu ma vrea... aiurea

| AlMaDi a răspuns (pentru LoveMusic21):

Daca ea sustine ca nu te iubeste...tu de ce te simti asa atasat de ea?
Te-ai gandit sa faci o pauza de la ea, de la femei...pur si simplu sa fi tu cu tine si atat?
Eu iti sugerez sa te deratezi, blocheaz-o tu pe ea...pur si simplu pleca de langa ea, dar nu te du la alte femei.
Acum intrebarea ce imi sta in cap este: Cat de mult te iubesti tu pe tine, cat de mult te respecti pe tine?
Caci eu iti spun nu poti iubi o persoaca daca tu nu te iubesti pe tine.
Ea vorbeste de familie...stie macar ce e aia?
Va stii sa iti creasca copilul? NU...ea nici macar nu stie sa se educe pe ea insasi.
Tu ce vrei sa faci acum?
Care este planul tau, legat de cum vezi tu ca s-ar rezolva problema asta in care esti bagat?