| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU happy

Va rog din suflet ajutati-ma sa fiu indiferenta cu prietenul meu e relatie la distanta happy! El e indiferent cu mine e relatie la distanta happy! Stam de 2 ani impreuna si el a devenithappy indiferent fara motive happy Nu certuri nimic deci va rog din suflet ajutati-ma crying! Vb pe mess a schimbat si poza cu noi doi de la avatar oh go on a pus cu el! SI imi mai zice ca ma si iubeste happy Ma iubeste un draq :-J nu mai am incredere simt ca-l pierd dar tot o data si increderea in el! Cum pot fi indiferenta fetel care aveti prieteni la distanta sau baieti ajutati-ma va rog :-

Răspuns Câştigător
| PasareaNeagra a răspuns:

Nu fa greseala asta sa fii indiferenta ca chiar il perzi daca o faci, poate are si el unele momente de plictiseala da o sai treaca fiecare are asa momente, nu intra tare in sufletul sau daca el asta nu doreste ci lasa-l sa se decida si sa vada el singur cum este bine pentru voi e barbatu pina la urma, cel mai bine pastrazati calmu si nu te panica fii ca inainte nu-i arata ca te afecteaza ceva sau cineva, bafta.

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ce atata indiferenta, si tu si el...asta duce clar la despartire, nu te gandesti?

Eu zic sa ii pui punct daca nu te mai simti iubita si crezi ca nu mai merge!

| Dominicc a răspuns:

Salutare

V-ati vazut pana acum? Daca da, e ok, daca nu. e si mai penibil
Faza cu distanta nu tine, mai ales daca nu va vedeti. O zic din experienta propie. Am avut si eu destule... (cand eram prea tembel sa inteleg anumite chestii).
Nu tin astea la distanta, cu toata iubirea ta, a lui. etc. Asta e doar o scuza ca "daca te iubeste, tine. relatie. Da de unde? Atata timp cat nu te evzi cu persoana cealalta apare gelozia, nervi, stress, si uite. certuri. Ati pierdut 2 ani degeaba, mai ales si tu. Banuiesc ca e mai mare ca tine ( ca de obicei.) deci din START asta a fost putin fumata (chestia cu "relatia". Asta nu e' nu a fost si nu va fi o relatie. O relatie e cand te vezi cu cineva, ii simti sentimentele etc.

Revenind: Faza cu indiferenta? ai ajuns sa iubesti pe cineva caruia ii e mult mai usor sa te amageasca decat sa te lase. Te joaca foarte usor pentru ca. a vazut ca esti sensibila si stie cum sa te ameteasca. Te ameteste cu "te iubesc" dar tu nu simti asat si esti derutata. Nu face ce crezi tu. - nu iti arata ca te iubeste-. Nu te mai astepta la asta, virtual.
Ati tot vorbit la telefon. poate v-ati si vazut dar. NU TINE!

Indiferenta poti fi ignorandu-l foarte simplu. Ai o viata inainte! nu ti-o pierde virtual. Mai ales ca asta te baga in boli aiurea (psihice)

Imi aminteste de mine acum 2 ani.

O iei de la capat, pui puunct aici. E orasul tau destul de plin de baieti, iesi cu fetele, nu ii mai da rapoarte, nu te mai astepta sa iti fie sincer si el. Aici nu se merita! Fa-ti de cap - iesi la suc, flirteaza cu baieti sau pe mess, vorbeste cu cei din zona ta. Gand iti e greu, asculta muzica, scrie ceeea ce simti (iti e mai usor) si rupe foile, dale foc sau tinele, daca poti. Apoi o sa vezi cat ai fost de credula sa stai in limba dupa unul ca el. E destul de clar ca nu are minte ci doar se joaca. E aiurea pentru amandoi. mai ales pentru tine.

| Izabelaisa a răspuns:

KonstantinC Ms ai dreptate dar Noi doi ne-am vazut happy Ne cunoastem familile a fost la mine in Italia era totul ok poate a intervenit o leaca plictiseala si poate deeacea e indiferent dar ne-am vazut am stat impreuna 1 an dar eu anul asta am venit aici si peste 1 luna il vad deci tongue Nu stiu ce sa-i fac de e el asa indiferent ma intelege-ti?

| xen a răspuns:

Cum poti sa fi indiferent(a) cu cineva la care tii? straight face Mai bine intreaba-l ce are si ce nu-i convine. Poate i-ai facut ceva si nu-ti dai seama iar el nu vrea sa-ti spuna. Vorbeste-i si vezi ce este de facut. Indiferenta nu apropie pe nimeni. Din contra.

| Licuriciii a răspuns:

Daca mai devii si tu indiferenta e deja aproape de sfarsit.asta nu e tocmai relatie ci un fel de " te platesc cu acees moneda" Unde ve-ti ajunge? nicaieri. O perioada incearca sa fii foarte draguta, lasa mult de la tine, arata-i ca tii la el, pastreaza poza cu voi doi la avatar.O perioada. dupa care daca nu se schimba incearca si tu indiferenta totala! nu mai vorbi o mica perioada de timp cu el. daca tine cu adevarat la tine o sa te caute pentru ca o sa isi aduca aminte de vremea cand erai draguta. daca nu te cauta indiferenta era probabil un pretext ca sa te lase si nu voia sau nu indraznea sa iti spuna.Bafta!