| alexa19 a întrebat:

Bunakiss, am si eu nevoie de sfaturi de la voi pentru ca numai stiu ce sa fac si nici ce sa mai credsad

Prietenul meu s-a schimbat enorm, numai este ca la inceputsad, numai este romantic cum era si inainte, ma trateaza cu indiferentastraight face

Pe mess numai ma baga in seama, afara numai iese pe motiv ca ii este frigoh go on
Daca iese pe afara nu sta mult, si in timpu asta in care sta afara nu prea mai ma tine in brate, numai ma pupa, trebuie sa ma duc eu mereu sa il iau in brate si sa il pup ca el nu face nimicstraight face

Sunt zile in care se poarta cu mine de parca nici nu suntem impreunasad
Avem aproape 4 luni de cand suntem impreunasad, el este primul meu prieten si tin la el multsadam pus suflet in relatie si ma doare enorm ceea ce imi facesad
Noi stam pe aceeasi strada, el sta fata in fata cu blocu meu si ar putea sa iasa sa stam in bloc ca sa nu ii mai fie frig dar se pare ca nici asa nu vreaoh go on.

El spune ca tine la mine si ca ma iubeste dar nu inteleg de ce se poarta asasad, am incercat sa vorbesc cu el de acest subiect dar el spune nu s-a schimbat si ca este parerea mea, ca el este acelasi de pana acumstraight face.

Numai stiu ce sa facsad nu as vrea nici sa il pierd pentru ca tin la el multsad, dar ce sa mai fac ca numai stiucrying
Ce ati face daca a-ti fi in locu meu?sad
Chiar am nevoie de sfaturilove strucksad

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy,off imi dau seama cat iti este de greu si cat de mult te doare aceasta schimbare brusca a prietenului tau.
Nu stiu cum a fost el la inceput,dar daca pana acum a fost bine si dintr-o dat el a devenit rece, distantat, indiferent cu tine inseamna ca el are ceva de se poarta asa cu tine.De ce pana acum nu a fost nimic,iar acum sa se poarte asa cu tine? poate ca ceva il supara,poate are vreo problema el in aceasta perioada,nimeni nu stie de se poarta asa cu tine,decat el,este singurul care iti poate raspunde la aceasta intrebare.
Ai incercat sa vorbesti cu el? sa ii spui ca te doare si ca te deranjeaza aceasta schimbare a lui fata de tine? sa il intrebi de ce se poarta asa,daca i-ai gresit cu ceva s-au alte lucruri.
Stiu cum te simti si ca iti este greu,in timp oamenii se schimba,unii in bine, altii in rau, depinde de fiecare om.
In functie de raspunsul pe care el ti-l va da tu vei lua o hotarare ca sa vezi daca este bine sa continui relatia cu el s-au nu.Tu vei stii cel mai bine ce este de facuthappy.
Sa speram ca este doar ceva de moment si el va deveni din nou cum era si inaintehappy
Eu iti doresc bafta si sa ai grija de tinehappy

3 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Toţi ne schimbăm. Poate a avut o perioadă dificila, poate se simte lipsit de vlagă sau poate nu are chef să iasă afară din cauza gerului. Uneori nici eu nu am chef să îl ţin pe iubitul meu în braţe datorită frigului sau din simplul motiv că nu am chef, însă el ştie că îl iubesc pe lângă toate acestea. Nu prea cred că are cum să te înşele. Există şi varianta evitării, desigur. Încearcă să îl alinţi cât mai mult cu vorbe dulci gen "Cine este puiul meu mic?(Vă rog să nu râdeţi de chestiile pe care le scriu) Cine este iubirea mea?". Pune-i mâna pe faţă şi spune-i "Uite ce motănel botos am. Şi ce frumos e când e botos!" Poate că nu va arăta, însă i se va muia inima şi îi vei atinge o coardă sensibilă. Dacă nici aşa nu merge, tratează-l cu indiferenţă. Şi în cele din urmă, dacă nici aşa nu merge, spune-i ceea ce simţi şi că nu are rost dacă el nu se implică deloc atâta timp cât tu încerci din răsputeri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adorable):

laughing motanel botos. misto

| Jessica96 a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau i-as a putin timp...asa isi va da seama ca te iubeste