| anonimaDeLa3 a întrebat:

Buna!straight faceVa rog ajutati-ma! Nu stiu ce este cu mine, vorbesc foarte mult cu un baiat pe mess, chiar a inceput sa imi placa de el, dar el iubeste o alta fata(cu care nu poate avea o relatie, din diferite motive), insa aseara am vorbit despre mai multe si i-am zis ca il plac, si mi-a zis si el mie ca ma place!

Insa astazi, cu un prieten foarte apropiat mie, si la care tin foarte mult, am facut o gluma si am pus fiecare la avatar poza cu celalalt si am pus la status "te iubesc".

Baiatul acela vazand statusul si avatarul meu m-a intrebat daca suntem impreuna si la vrajeala am zis da, indemnata de prietenul meu...Cred ca s-a suparat cu mine, pentru ca nu imi mai vorbeste!

Ce sa fac? Va rog dati-mi sfaturi, simt ca mor de ciuda!

Fundita la cel mai bun sfat!sad

Răspuns Câştigător
| noname_9667 a răspuns:

Idem cel de jos.

ti-am zis si io.nu se termina lumea doar pentru o gluma.

da intr`adevar a fost greseala ta. dar ai actionat fara sa-ti dai seama(cred)

sfatul meu este sa-i zici ca`al placi si ca tii la el. j el o sa-ti raspunda la fel.sunt sigura.

e singura cale.de a alfa ce simte.succes.:*:*

1 răspuns:
| Cypronge a răspuns:

Buna Madalina
Gluma facuta de tine nu e una buna mai ales in stagiul de inceput al relatiei, deci greseala a fost de partea ta.
Dar ce ai putea sa faci este sa ii dai un sms baiatului care il placi sa sa ii mai explici odata cea ce ai facut si sa ii ceri sa te scuze pentru greseala facuta, spune-i si cea ce simti cu adevarat si ca il vrei sa fie langa tine, iar el daca chiar tine la tine va trece cu vederea peste greseala facuta de tine.