| Paradoxul6 a întrebat:

Va rog explicati.mi si mie cum sta treaba ca nu prea inteleg
De ce majoritatea fetelor prefera baieti mai mari?
FUNDA!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E demonstrat stiintific ca maturitatea mentala la barbati vine mai tarziu si probabil acesta este un motiv pentru care fetele prefera baietii mai mari. Cauta un pic mai multa maturitate in gandire.

| SorinTudor a răspuns:

Pentru ca majoritatea baietilor in jur de 20-22 de ani au venituri fie de la locul de munca fie din alte surse, majoritatea fetelor (acuma nu imi sariti in cap) cauta un baiat caruia sa-i goleasca portofoleul si apoi se combina cu altu chiar daca ala e sarac si vai de mama lui dar ea il vede "frumos" si el e mai urat ca Fernando de la caransebes laughing

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Fetele intotdeauna vor simti nevoia de a fi protejate, ocrotite.Lucrul asta nu prea cred ca il poate oferi unul mai mic ca ele sau de seama lor.
Vor unul experimentat si trecut prin viata de la care au ce invata.
Un tip mai mare pentru ca e posibil sa ii ofere un confort, statut, etc

Vor unul ''versat'' ce sa mai laughing
Unul cu ''scoala''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din urmatoarele motive:
1. Parerea exagerat de buna despre sine si prejudecatile conform carora toti baietii de varsta lor sunt niste putoi imaturi, ca restul sunt mai trecuti prin viata, deci ca s-ar intelege cu ei mai bine.
2. Ati observat acel tipar de pedofili ceva mai „light"? Eu il vad foarte des.
Adult de 20-25 de ani. Are o poveste emotionanta in spate, amuzanta sau surprinzatoare.
Se da ca fiind un golan, astfel incat sa te simti speciala ca ii castigi aprecierea (sau nu neaparat, poti omite pasul asta).
Acest mascul cauta si contacteaza din proprie initiative copile de 13-18 ani care par cu lipsa de incredere in sine si cu aspect decent, deci nu vreo bomba sexy. Folosindu-se de nesiguranta lor, stiind ca nu e greu sa le intre in gratii prin vorbe si bomboane de ciocolata, au pus mana pe victima. Scopul e sa faca sex cu ele, sau pur si simplu sa isi bata joc, sa se simta barbati.
3. Sunt mai dotati anatomic (asta a fost o glumita de a unei amice, dar pare logic laughing ).
4. Din interese financiare, cei mari poate lucreaza si se pot intretine, de asemenea sa le intretina si pe ele partial.
5. Se simt speciale sa fie bagate in seama de persoane mai mari, mai speciale decat restul din cercul de prieteni.

greece12
| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adauga si protectia pe care o simt langa acesti baieti si raspunsul tau e complet.
Una e sa mergi in club cu un copilut imberb care nu indrazneste nici sa comande, alta sa intri in club si sa-ti faca temenele tot personalul de deservire.
Desi, tu ai cam sarit la aia mari de tot, nu la doi ani diferenta, de exemplu.
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

Doi ani diferenta, nu inseamna chiar atat de „mare", folosit in sensul din intrebare. Cel putin, asa pricep eu. big grin

greece12
| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma gandesc cam asa.Un baiat de 15 ani caruia ii place o colega, se va simti intimidat si va fi furios ca nu e mai mare cand va vedea ca fata de care ii place are prieten si respectivul are 17 ani,de exemplu.
In mintea unui baiat,complexul varstei poate actiona si la o diferenta de cateva luni, ma uit cu cata grija subliniaza,"ea e cu doua luni mai mare decat mine, are ceva", deci realizezi ce dimensiune poate capata varsta in mintea unui puber, in ziua de azi...cand e vorba de un rival,lucrurile capata o turnura chiar dramatica "ea e cu un baiat mai mare,ce sa fac", acest "mai mare" putand insemna si sase luni, in ochii baiatului indragostit, rivalul e "mai mare", de ce fetele prefera baietii mai mari...
happy