| CodreanuC a întrebat:

De ce majoritatea fetelor prefera baieti mai inalti ca ele? De ce?

Răspuns Câştigător
| Dia007 a răspuns:

Tine strict de preferintele fetelor, sincer. Deja ai primit cateva raspunsuri care, sunt valabile. Sunt fete care gandesc asa.
Insa te poti simti protejata si cu un baiat mai scund - sentimentul de protectie tine numai si numei de baiat si de ceea ce face el.
Plus, e fata, daca e mai inainta, poate usor sa stea pe o banca si el in fata (e la fel de cute, oarecum seducator).
Personal, eu nu stiu de ce fetele sunt atrasi de baietii inalti.
Acum 13 ani, cand l-am intalnit pe prietenul meu, era mult mai scund decat mine. Eram si la varsta la care amandoi mai aveam de crescut. M-a atras la el felul in care gandea, la cum ma facea sa ma simt in preajma lui, la toti fiorii si "tremuricii" ce-i simteam. Nu ma interesa sa ma faca sa ma simt protejata (de asta se ocupau parintii, sora mea, prietenii), ci iubita, apreciata, alintata, inteleasa. Eram efectiv centrul universului lui si ma facea sa simt asta in fiecare zi.
Ai sa mai cresti. Un baiat creste in inaltime pana la 21 de ani. Ai rabdare.
Insa vrei o fata care are in minte anumite standarde sau una care te vede asa cum esti tu si te place pentru ce ai de oferit si nu pentru cum arati? Gandeste-te happy

11 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Fiindca se simt protejate si este foarte romantic cand te iau in brate si esti mai mica, simti ca nimic nu te poate atinge si ca esti in siguranta.

| RainmakerX a răspuns:

Salut! Eu sunt baiat si pot sa spun clar ca prefer fetele mai scunde decat mine...
De ce este asa?

Pai fii atent, o fata relativ micuta se simte mai bine, oarecum "protejata" daca este alaturi de un baiat un pic mai mare decat ea sau ceva de genul.(Nu sunt fata deci pot doar sa banuiesc)

Daca baiatul este mai scund decat fata atunci nu este nimic grav sau ceva de genul dar fata s-ar simti un pic stanjenita alaturi de un astfel de "pitic", intelegi?

Sincer, eu sunt mare si asa...m-as simti ca naiba sa am o prietena mai mare decat mine intrucat asta ar insemna sa fie uriasa...mi-ar fi si rusine. Aceasta este mandria fiecaruia.

Fetele se simt protejate alaturi de cineva mai mare...acesta poate sa aiba grija de ele si toate cele...

Baietii sunt mai dezvoltati de fel deci majoritatea sunt mai inalti decat fetele. Ce inseamna asta? Inseamna ca sunt foarte multe cupluri care sunt asa baiat mai inalt si fata mai scunda dar nu pentru ca inseamna ceva anume ci doar pentru ca asa se dezvolta fiecare.
Daca esti fata si ai un baiat mai scund decat tine atunci cei din jur pot sa faca glume proaste si toate cele...

+ Ca baietii scunzi sunt de obicei un pic mai imaturi ca sa zicem asa. Nimeni nu vrea sa aiba o iubita/un iubit care se comporta precum un copilas.

Este doar parerea mea.
Deci fetele vor sa fie protejate, iar baietii sa fie afectuosi si sa le protejeze intrucat sunt mai scunde si mai cute decat ei, ce e drept e drept... (evident, exista si baieti si fete care sunt vai de ei)
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a se simti protejate, mi-se pare destul de normal...

| CristinaSNC a răspuns:

1.Ne simtim mai protejate happy
2.Asta e aiurea dar laughing, daca purtam tocuri nu suntem mai intalte ca ei
3.Este asa dulce cand se apleca si ne pupa pe frunte :3
4. E dragut cand te strange la piept si esti mai mica, nu stiu cum sa iti explic, e un sentiment frumos nu poate fi spus in cuvinte.
Stiu sunt lucruri aiurea dar nu universal valabile, mie chiar imi place de un baiat care nu este mai inatlt ca mine, cred ca avem aceeasi inaltime.

| Kandia15 a răspuns:

Pentru ca se simt protejate happy. Si in plus, sta urat ca o fata sa se aplece mult ca sa sarute un baiat. Dar ca un baiat sa se aplsce sa sarute o fata e super cute. De ce? O fata are nevoie de protectie. Si simte ca e in siguranta in bratele unui baiat mai inalt, nu mai scund. Daca e mai scund, e ca si cum ar fi mama lui laughing. Nu stiu. Pare ciudat laughing...
Dar daca baiatul e mai scund cu cativa centimetri e ok. Dar sa nu aiba fata 1, 75 si baiatul 1, 60 ca atunci e ciudat rau.

| Andreea_Brandus_1995 a răspuns:

Ca sa se simtă protejate, în sigurantă având lângă ele un băiat mai înalt care se apleacă sa le pupe pe frunte si bineinteles pe obraz.Este romantic cand un baiat se apleacă pentru a te săruta.

| aviii a răspuns:

Sunt foarte de acord cu celelalte fete. laughing adica, ii aiurea atunci cand porti tocuri sa fii mai inalt ca el, si e cam aiurea ca o fta sa se aplece sa pupe un baiat, dar daca un baiat s-ar apleca sa pupe o fata e mult mai draguut laughing bine nici diferenta sa nu fie mprea mare.si da te simti un pic mai protejatawinking

| ComanAndreeaIulia a răspuns:

Ii face mai interesanti.

| AnnaM006 a răspuns:

Salut.
Faptul că sunt mai înalţi decât noi ne face să ne simţim protejate, în siguranţă.
Şi, de obicei, cei înalţi au un aer mai matur puţin, ceea ce-i face să pară mai interesanţi, din punctul nostru de vedere.
Baftă!

| stefy120000304 a răspuns:

Dupa parerea mea(sunt fata):
1.pentru ca atunci cand ea poarta tocuri sa nu fie mai inalta ca el;
2.pentru ca ea poate prefera ca el sa ii spuna,, pitica mea,, care in limba fetelor inseamna:rasfatata, dragalasa, incapatanata.

| andradapop212 a răspuns:

Asa ne place, nici noi nu stim de ce, sunt mai atragatori