| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos sa-mi cititi povestea! :*
Deci, vorbesc cu un baiat de aproximativ 3 luni.Ne intelegem foarte bine,nu ne certam niciodata,glumim etc. Ne vedeam foarte des inainte deoarece el este varul la o prietena,si ei traiesc in aceeasi casa.
Cu o luna in urma m-am certat cu fata asta si noi deja nu ne-am mai vazut de atunci,dar vorbim in fiecare zi,tin sa mantionez ca el imi scrie mereu primul.
Deci, mie imi place mult de el, nu i-am recunoscut niciodata asta si nici n-am de gind s-o fac in timpul apropiat.
Cind ne vedeam inainte am observat ca mereu cind ma uitam la el isi ferea privirea de mine sau daca eu ma uitam in alta parte simteam cum ma priveste.
Si tin minte ca de 2 ori mi-a zis ca ii place de mine, cum gindesc doar ca sunt prea mica pentru el (eu am 15, iar el 19).
Iar in ultimul timp pe net observ ca incearca sa ma faca geloasa,sa ii atrag atentie mereu,ma suna citeodata,imi cere sfaturi etc.
Daca a spus ca sunt prea mica pentru el,de ce ma face sa gelozez, ma atrage spre el etc.
Sper ca ati inteles ceea ce am scris, mersi anticipat pentru intelegere :*

9 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Oh bun, inca un roman. Te place, iar daca tu nu ii dovedesti ca si tu il placi sau daca nu ii spui (depinde cat de aiurit este) si ai sa mai astepti mult ai sa il pierzi, o sa se plictiseasca sa alerge dupa tine si o sa iti zica "Pa pa".

Diferenta de varsta este acceptabila, deci nu iti face griji. Ah si... a spus ca esti prea mica pentru el pentru a te tachina (tehnica de seductie). Nu iti face griji, te place.

Be smart and have fun.winking

| Azµre a răspuns:

Cum spuneam mai devreme tu o muiere naivă și el un prost/pedofil cu diplomă.

| Ronny001 a răspuns (pentru Azµre):

Oh,mersi
m-ai ajutat mult!

| grab a răspuns:

Nu te mai feri sa ii spui ce simti, iti furi singura caciula!
Oricum se pare ca esti inca in radarul lui.
Succes!

| UngUrU777 a răspuns:

Nu fi proasta! Il placi? Pai dar atunci! Fi cu el!

| nothingggg a răspuns:

Esti prea mica dar te place si te face geloasa ..hmm intr-un fel nici el nu stie ce vrea ..cand iti cerea sfaturi iti povestea de prietenele lui sau ceva de genu?

| Ronny001 a răspuns (pentru nothingggg):

Pai,intr-o zi mi-a cerut o parere despre o fata, m-a intrebat daca o plac si mi-a spus ca are o relatie cu ea, dar de fapt fata aceea e intr-o relatie cu altcineva...

| nothingggg a răspuns (pentru Ronny001):

Sti intr.un fel de te face geloasa banuieste ca.l placi vorba lui UngUrU777 daca il placi de ce nu esti cu el? Diferenta de varsta nu e foarte mare un plus nu ati fi nici primi si nici ultimii > Incercati si vedeti ce iasa big grin

| sore18 a răspuns:

Buna,in primul rand eu sunt de parere ca varsta nu conteaza, de ex. eu am 18 ani si iubitul meu are 24de ani (suntem de 3 ani impreuna) cred ca te place dar nu este convins ca si tu il placi, poate vrea sa se convinga ca ai aceleasi sentimente fata de el sau poate ca se teme ca se va certa cu verisoara sa daca aceasta vede ca mai vorbiti, incearca sa vorbesti cu el despre aceasta situatie si incearca sa vorbesti si cu verisoara lui poate cine stie ii scapa ceva despre relatia voastra. Sper ca te-am ajutat macar un pic.:*