| Usenames a întrebat:

Bună TPU, va rog frumos, vreau un răspuns cât mai repede, sunt foarte speriata!
Am făcut sex cu iubitul meu fix în ziua ovulației NEPROTEJAT.
Dar 100% acesta nu și-a dat drumul in mine.
Au fost 3 nr, după ce își dădea drumul se ștergea foarte bine și continuam dar neprotejat.
Si-a dat drumul in mine dar acum câteva zile. Atunci când nu eram în perioada fertila.
Stiu ca nu este bine ce am făcut și rog seriozitate nu bătaie de joc!
Iubitul meu nu suporta deloc prezervativul de aceea am făcut asta!
Acum... ma tot gândesc dacă ar fi putut ajunge spermatozoizi în vagin chiar dacă el s-a șters foarte bine și apoi o baga!
Maine (8 iun.) ar trebui sa îmi vina menstruația, ieri și astăzi mi-au apărut 2-3 coșuri asa cum îmi apărea de obicei înaintea menstruației.
Stiu ca ar fi trebuit sa aștept pana mâine, dar efectiv nu mai am răbdare, ma gândesc numai și numai la asta.
Ma poate ajuta cineva va rog?
Care sunt șansele sa fi rămas insarcinata?
DAU FUNDA!
MULȚUMESC anticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Avand in vedere afirmatia ta si anume :
-- Am făcut sex cu iubitul meu fix în ziua ovulației NEPROTEJAT
-- Au fost 3 nr, după ce își dădea drumul se ștergea foarte bine, și continuam dar neprotejat
-- Acum... ma tot gândesc dacă ar fi putut ajunge spermatozoizi în vagin chiar dacă el s-a șters foarte bine și apoi o baga!
Fiindca intotdeauna dupa ce sperma este ejaculata in interiorul uretrei penisului ramane o anumita cantitate se sperma lipita pe peretele uretrei. Aceasta sperma ramasa in uretra dupa trecerea a circa 5-10 minute intra in procesul natural de FLUIDIZARE a spermei, devine din ce in ce mai lichida si efectiv se scurge din uretra in vagin in mod insesizabil, dar absolut cert/sigur si astfel in urmatoarele acte sexuale are loc de fapt o ejaculare continua a spermei pe toata durata actului sexual. Bineinteles ca asta se intampla in cazul in care barbatul NU urineaza dupa ejaculare si/sau de fiecare data inainte de a incepe urmatorul act sexual.
Pe baza celor descrise mai sus, se poate aprecia si afirma ca in acest caz atat posibilitatea de a se putea forma sarcina cat si probabilitatea ca in acest moment sa fii insarcinata este FOARTE FOARTE mare dar in acest moment adica dupa trecerea a doar 13-14 zile de la data OVULATIEI inca nu se poate face testul de sarcina fiindca rezultatul obtinut NU poate fi luat in considerare. Daca in urmatoarele 5-7 zile NU va incepe sangerarea menstruala, in acel caz peste 6-7 zile testul de sarcina va indica rezultatul valabil si corect in proportie de peste 98-99%.
Din nefericire pentru tine trebuie sa intelegi ca posibilitatea de a fi in acest moment insarcinata este FOARTE mare, de peste 85-90 % in cazul in care ziua OVULATIEI a fost corect determinata.
Multa sanatate!

| Usenames explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc frumos!
Pana acum menstruația nu da nici un semn în schimb am o scurgere... este un lichid alb... destul de solid
Ce poate fi?
Va mulțumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

3 partide consecutive de sex in perioada fertila este garantat o sarcina, pentru ca exista sperma pe teava care se scurge involuntar imediat cum penisul este reintrodus.
Din pacate, cum iubitul tau este egoist si nu-i pasa ca te poate lasa gravida, refuzand sa poarte prezervativul, nu-ti ramane decat sa te sacrifici tu.
Evident ca nu ai fost chiar atat de speriata pe cat afirmi, daca i-ai permis baiatului sa se infrupte neprotejat din sex, fara sa-ti pese ca esti in perioada fertila. Poate inveti ceva din lectia asta si nu o mai repeti pe veci, ca pe baiatul asta nu-l afecteaza daca tu ramai sau nu gravida, fiind in totalitate vina ta ca ai acceptat sex neprotejat.

| Goete a răspuns:

Deci daca se-a sters bine si ati continuat fara ca el sa urineze, eliminand astfel resturile de sperma de pw canal, ai toate sansele sa fii insarcinata.

| Floridori a răspuns:

Chiar daca el nu a ejaculat in interiorul vaginului si s-a sters sau spalat pe exteriorul penisului, atunci cand a ejaculat cu maxim 4 ore inainte si nu a urinat intre timp, pot exista spermatozoizi ramasi la nivelul uretrei.

Deci, atunci cand repetati actul sexual si nu trec mai mult de 4 ore de la ultima ejaculare sau iubitul tau nu urineaza intre timp, exista sanse sa fie spermatozoizi ramasi in uretra care vor ajunge in vaginul tau prin lichidul preseminal.

Acum iti ramane doar sa astepti, sa vezi daca maine va incepe sangerarea menstruala.

Ca idee, daca nu doriti sa folositi prezervativul atunci cand esti in perioada fertila, poti folosi alte metode de contraceptie cum ar fi pastila AC prescrisa de medic, sau metode fara prescriptie precum: diafragma, ovulele cu spermicid etc.

Răspuns utilizator avertizat
| MariaJust a răspuns:

Pentru celelalte domnisoare care cred ca "s-a sters foarte bine" este suficient, bagati-va mintile in cap! Nu exista asa ceva iar cum ziceai si fetele mai jos sansele sa ramaneti insarcinate sunt foarte mari.