| Ioana736261 a întrebat:

Buna, am o mare nedumerire, va rog mult ajutați-ma! Astăzi eu și iubitul meu am făcut-o neprotejat dar nu și-a dat drumul in mine după câteva minute el și-a făcut laba ca sa își poată da drumul iar după ce și-a dat drumul și s-a șters, am mai stat puțin și am făcut-o iar pana și-a dat iar drumul dar a scos la timp. Țin sa menționez ca sunt in ziua fertila iar mâine voi fi in ziua ovulației. Pot rămâne insarcinata?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce urit vorbesti, ca pe cîmp

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti ramane insarcinata, fiindca au fost 2 partide de sex consecutiv si baiatul avea deja sperma pe teava, ramasa de la prima ejaculare, sperma care s-a scurs involuntar in vagin, imediat cu a fost reintrodus pentru a doua partida.

| Ioana736261 explică (pentru Violleta2022):

Este bine dacă iau pastila de a doua zi? Se mai poate intampla ceva? Și pot depăși 24 de ore dacă o voi lua?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ioana736261):

Este prea tarziu sa mai iei pastila de a doua zi, fiindca nu mai are nici o eficacitate dupa 2 zile.
Sa speram ca nu ai ramas insarcinata!
Oricum, un test corect de sarcina poti face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| Ioana736261 explică (pentru Violleta2022):

Am luat pastila de a doua zi după 25 de ore de la actul sexual. Mai are efect așa?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ioana736261):

Asta nu avem de unde sa stim, fiindca eficacitatea a scazut mult sub jumatate.

| joannagimmehope a răspuns (pentru Ioana736261):

Depinde, pentru ca ai spus ca urma sa ai ziua urmatoare ovulatia. nu e o zi batuta in cuie si poate sa difere de la o luna la alta, insa pastila de a doua zi functioneaza in felul urmator: ea iti intarzie ovulatia ca sa ai timp sa elimini sperma din corp inainte sa aiba loc. daca erai deja la ovulatie cand ai luat pastila, nu mai are ce sa intarzie si nu functioneaza. sper sa fie ok!

| mihai69 a răspuns:

Da.

| Goete a răspuns:

Si, cum e pana la urma?
A mai avut efect pastila de a doua zi?