| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu un sfat.Am avut o relatie de 2 luni cu un baiat pe care l-am placut enorm, a fost cam prima mea iubire.Si el a tinut la mine,stiu asta, mi-a demonstrat-o in nenumarate randuri...dar a venit o zi cand a iesit in oras cu prietenii lui, printre care si fosta.Eu nu puteam sa merg, asa ca s-a dus doar el. Dupa ziua aceea, nu m-a bagat 2 zile in seama si l-am intrebat ce se intampla.Mi-a spus ca ii pare nespus de rau si ca se simte groaznic.Mi-a zis ca din cauza acelei iesiri,si-a dat seama ca inca o place pe fosta lui, Andreea.M-am suparat, i-am zis o mie de chestii.Pana la urma il plac foarte mult,inca il iubesc si nu stiu ce sa fac.I-am zis ca pot sa il iert,dar mi-a zis sa mai asteptam cateva zile ca sa vada daca ii trece de fata aia, ca nu poate sa fie cu mine dar sa o placa si pe ea.A spus ca inca ma iubeste.Ce credeti ca e bine sa fac? Sa il iert sau sa il las balta? Il iubesc foarte mult, cand eram impreuna intra din 5 in 5 minute pe facebook sa vada daca am venit de la scoala,ma lua cu el peste tot,vorbeam cand era la scoala,la tara,in oras,chiar cand facea baie, cand manca, cand se juca.Era totul pentru mine.Am pus intrebarea pentru ca in realitate nu ma asculta nimeni, si nu pot sa tin in mine, am nevoie de un sfat sad

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca totusi dragostea lui fata de fosta lui iubita este mai mare decat cea nutrita fata de tine. Eu sa fiu In locul tau m-as gandi foarte bine si as reanaliza toata relatia.Este de inteles ceea ce simti tu in momentul de fata si nu cred ca sfaturile noastre sa-ti fie de folos. Incearca o discutie edificatoare oricat ar fi aceasta de dureroasa.

| neutrino a răspuns:

Iarta-l draga, intelege-l si tu ca iubeste!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Distreazate cu prietenele tale, iesi in oras, si dai aer si spatiu cat sa se hotarasca.NU INCERCA SA IL FACI GELOS PUPANDUT_E CU ALTU! Se va deruta si va crede ca nu il mai placi, se va simti groaznic si sigur dar sigur se va combina cu Andrea, care va rofita de ocazie si se va baga in seama cu el.

| RebecaTheNinjaGirl a răspuns:

Nu incerca sa il faci sa nu o mai placa... dupa va crede lucruri rele despre tine!

| Mariuca_Maria_1974 a răspuns:

Lasa-l sa se hotarasca. Daca te vrea se va indrepta catre tine din tot sufletul. Nu are nevoie sa fie fortat. Tu vezi-ti de ale tale, nu sta in loc pentru el: distreaza-te cu prietenele tale!

| bogdanForever a răspuns:

Sincer nu am avut rabdarea sa citesc tot ce ai debitat dar daca a tinut 2 luni sigur NU a fost prima iubirewinking