| Ramonyk_4829 a întrebat:

Va rog frumos sa-mi dati si mie un sfat.Am fost cu un baiat(trei luni) pe care l-am iubit mult si inca il iubesc. Dupa care ne-am despartit, peste sase luni el s-a intors la mine si ne-am impacat.Am facut bine ca l-am iertat? Eram fericiti impreuna pana au aflat parintii nostri.Nu ne mai vazusem si nici nu vorbisem de trei zile.In astea trei zile parintii ne-au spus ca mama mea si a lui sunt verisoare.Am primit cu durere in suflet vestea si el a zis ca nu vrea sa mai auda de mine chiar daca tinea la mine.Am plans o zi intreaga si ma durea sufletul.Azi va veni la mine acasa impreuna cu mama lui. Ce o sa fac atunci cand il voi privi in ochii, nu cred ca o sa ma pot stapanii? Ofer fundita persoanei care ma va ajuta.

Răspuns Câştigător
| AlexandraCroft a răspuns:

Pfff ingrozitoare poveste straight face
Eu iti dau un sfat si acela sa fii foarte puternica.
Astfel de lovituri mai primim in viata.
Si imi pare rau ca iti spun dar nu vei putea fii niciodata cu el si chiar daca ai fii ar dura putin si in caz sa zicem asa ca se ajunge prin absurd la casatorie...copii tai o sa aiba mutatii di ncauza aceasta.a gradului de rudenie.
Incearca sa te refugiezi mai mult de atat imi pare nespus de rau dar nu te mai pot ajuta.
Sunt multi baieti in lumea asta de ce sa te opresti la el?
Zambeste si capul sus ca sunt sigura ca o sa te indragostesti de alt tip care ti se va parea mult mai interesat decat "exu" si dragut de asemenea:*.
Bafta in continuare si sper ca ti-am putut fii de folos.

3 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Buna! Daca el nu vrea sa mai fiti impreuna, atunci respecta-i alegerea si insearca sa te distantezi putin. Iti dau cel mai mare sfat: Cel mai rau lucru pentru un baiat este IGNORANTA. Nu trebuie sa stai suparata, sa arati ca iti pasa foarte mult, dar nici sa razi din orice, ca sa nu bata prea mult la ochi. Cel mai bine este sa fii normala, sa zambesti, gandindu-te ca pe el il afecteaza comportmentul tau si ca poate se va cai ca te-a pierdut. bafta!

| ilenutzza a răspuns:

Poi in primul rand nu mai plange ce rezolvi, bine poate spui asa ma linistesc. Si ce daca sunt verisoare ( adica de ce grad sunt) poate ca peste mult timp nu veti fi imp traieste clipa. Va veni la tine bun, nu sti cum sa reactionezi, lasa totul sa decurga bine, adica fi fericita, arata-i ce pierde, chiar daca il iubesti poate se va intoarce adica na ce sta intre voi parintii, nu conteaza atat timp cat il iubesti e bine sti ca se intoarce roata

| Ramonyk_4829 explică:

Pacat ca nu va pot da fundita la toate.Va multumesc ca ma-ti ajutat :*