| ClaudiuGoosty a întrebat:

Sufar din dragoste si am nevoie de ajutorul vostru. Am 16 ani! Deci toata povestea incepe asa: Acum 2 ani, a inceput sa imi placa de o fata de 14(14 in prezent), am vorbit cu ea 1 luna 2 si intr-un sfarsit ne-am cuplat, in prima luna ne vedeam rar pentru ca era scoala si parintii nu o lasau, dupa aceea ne vedeam in weekend cand ieseam cu prietenii si ne pupam pe unde apucam ca sa nu ne vada prietenii.Si dupa 4 luni am inceput sa nu mai simt, adica, as fi vrut ceva mai bun decat am.M-am despartit de ea.A suferit dupa mine timp de 3-4 luni.Dupa acea am inceput sa ne pupam sa ne tinem in brate dar nu ne-am cuplat.I-am spus ca fac asta doar din placere. Dupa 1-2 luni de pupat am inceput sa o iubesc, dar imi era rusine sa ii spun, asteptam un moment sa ma duc la ea acasa si sa ii spun, sa fie un moment frumos. Dupa aceea ea si-a gasit un baiat, s-a cuplat cu el si am inceput sa o iubesc din ce in ce mai mult.I-am spus ca o iubesc dar ea imi spunea ca e prea tarziu.S-a despartit de acel baiat ne-am pupat cateva zile, apoi mi-a spus sa terminam cu astea.Nu mai ma iubeste,a spus ca m-a uitat si ca nu mai am nici o sansa sa fim impreuna.Mi-am dat seama de mult ca ea e fata vietii mele si ca nu pot traii fara ea. Mi-a spus sa nu mai vorbim sa o las in paca ca asa imi trece, dar eu nu pot,sincer nu pot sa nu vorbesc cu ea, nu am pofta de mancare, imi veneau in cap ganduri sa imi pun capat vietii.Nu pot dormi, plang in fiecare noapte. Ce sa fac?

14 răspunsuri:
| Deaad a răspuns:

Ce sa faci? Sa iti dai pumni in moaca pana iti sari dintii si ti se despica gingiile.Sunteti niste prosti amandoi si va doresc moarte.
In loc sa va vedeti de scoala stati sa va pupati prin colturi.Tu,in loc sa iti vezi acum de scoala, bocesti ca idiotul, fara un motiv normal, doar ca nu mai ai cu cine sa te lingi.
Sfatul meu e sa termini cu boceala, ca nu duce unde trebuie.Si faza cu pusul capat zilelor, te sfatuiesc sa iti mai dai inca 5 pumni in moaca pana va trebui sa te opereze la gingii.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandraCris a răspuns:

Nimeni nu rămâne în viaţa noastră definitiv. Până la urmă toţi pleacă dintr-un motiv anume. Fă cunoştinţă cu alte fete. Sunt sigură că mai sunt fete care te plac. Mereu e aşa. O să treci peste. E dificil, dar nu imposibil. Şi nimic şi nimeni nu merită să te sinucizi. Plângi în fiecare noapte şi ai început să o iubeşti de abia acum... Şi ea a suferit mult după tine. Şi crede-mă că nu cred că vrea să o uiţi. Din moment ce după a mai acceptat să o săruţi, iar acum acceptă să vorbiţi, înseamnă că mai are sentimente pentru tine. Nu la fel de puternice (ca la început) dar mai ţine la tine. Ar fi mai bine să vorbeşti cu ea. Dacă îţi e ruşine şi nu îţi faci curaj să îi spui ceea ce simţi, rişti să o pierzi pentru totdeauna. happy

| ClaudiuGoosty explică (pentru AlexandraCris):

I-am spus tot ce simt pentru ea si ei ii placea sau ceva de genu.Dar intr-o seara a spus gata, continuand asa nu iti va trece, si a spus ca nu mai vorbim asa des si nu ne mai pupam.

| AlexandraCris a răspuns (pentru ClaudiuGoosty):

Dacă încă mai acceptă să vorbiţi înseamnă că mai simte ceva pentru tine. Sentimentele unei fete nu dispar de pe o zi pe alta. Cunoaşte alte fete. Până la urmă îţi va trece. Ai nevoie de timp. E greu la început. A fost vina ta că ai lăsat-o să plece şi ai făcut-o să sufere. Şi-a pierdut încrederea în tine şi e normal. Acum e vorba aia "Ai grijă că roata se întoarce."
Şi s-a cam întors. Şi dacă veţi mai fi cândva împreună, nu va mai fi niciodată ce a fost prima dată. Ea va fi mai rece, nu va avea încredere în tine, vă veţi certa des din nimicuri. Aşa că e mai bine să treci peste şi să o laşi să "se vindece complet". Îţi vei găsi şi tu pe cineva care te va iubi şi o vei iubi. Mă repet, ai nevoie de timp. Va trece până la urmă. Unii vin în viaţa noastră, alţii pleacă. Aşa a fost şi va fi mereu. Succes!

| MariaaFairytale a răspuns:

Tine minte 3 cuvinte: Viata merge inainte!
Asta iti vei spune inainte de masa, inainte de somn si de fiecare data cand esti trist. Deci vezi asta se numeste "karma". Ti-se intoarce inapoi faptul ca te-ai despratit de ea etc. Dar revino-ti. Esti sanatos, ai o viata..alti nu au multe chestii deci las-o balta e doar o fata din 1.000.000 +.

| ioanamy a răspuns:

Incearca sa intelegi ca fiecare om a avut astfel de probleme de dragoste in viata se vede ca o iubesti, doar ca ea nu mai simte asta sad Trebuie doar sa treci mai departe...o sa gaeste-i o alta fata desii e greu de uitat o persoana la care ai tinut foarte mult dar incearca daca nu se mai poate cu ea "toti oamenii" au astfel de intamplari in viata, la fel si eu dar invatam din aceste experiente.Fa ce iti face ti-e bine nu te inchide in tine! parerea mea
am spus asta deoarece eu am facut la fel..si regret sad

| ioanamy a răspuns (pentru ioanamy):

"gaseste-ti"

| ClaudiuGoosty explică (pentru ioanamy):

Da-mi un sfat, cum sa o uit?

| ioanamy a răspuns (pentru ClaudiuGoosty):

De uitat nu ai cum.o sa o pastrezi mereu in amintire, si te-ar roade invidia daca ai vedea-o cu altu pe strada.Tu incearca sa iesi, sa te distrezi cum iti place, cu prietenii.fa-ti o ocupatie..eu(p.s.tot 16 am) asa am mai uitat..si crede-ma nici acum nu am uitat in totalitate.dar iti este mai bine tie... poate gasesti cu timpul o alta fata happy

| ionica2011 a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat nu renunta poate vrea sa vada daca renunti usor am trecut printr-o situatie similara si am invatat ca daca renuntam poate si azi stateam sa plang caut-o si dai din nou motive sa te iubeasca sau incearca sa ii aduci aminte de vremurile bune, singura solutie ca sa o uiti e sa fi cu alta fata ceea ce nu cred ca vrei sper ca te-am ajutat

| ClaudiuGoosty explică (pentru ionica2011):

Am incercat, dar tot imi spune ca nu mai o sa fie nimic intre noi.

| AndreeaOP a răspuns:

Nu mai plange, nu merita..Pana la urma o sa-si dea seama ce baiat a avut langa ea si ce a pierdut, parerea mea este sa nu-ti pui capat vietii. O sa-ti gasesti o fata la fel de buna ca ea, ai destul timp. Good Luck!

| AndreeaOP a răspuns:

Impaca-te cu gandul ca orice om a trecut prin astfel de intamplari, nu esti singurul.Parerea mea este ca trebuie sa lupti pentru ceea ce iubesti si poate pana la urma vei fi iubit iar. Am trecut si eu prin astfel de experienta si nu este usor, te inteleg. Poate te-am ajutat cu ceva, sper. Good luck!