| Rox1234 a întrebat:

Vin aici cu o intrebare spre a avea mai multe opinii si chiar ma interesez si in viata reala de cat mai multe happy Iubitul meu are o sora cu o relatie as zice eu destul de ciudata. Eu sunt singura la parinti si poate nu inteleg apropierea dintre ei si de asta cer o opinie. Nu am m-ai iesit cu el de o luna amandoi fiind ocupati si cand ne-am revazut sora lui l-a sunat sa vina la ea la camin sa fumeze o tigara el spunand ca vine mai tarziu ca era cu mine. Ii dadea mesaje incontinuu si-l suna sa se tipe la el ca "intarzie". Eu il vad o data pe luna si cand il vad sora lui gaseste un pretext stupid si el ii mai raspunde la telefon si cu "da iubire" si pupici prin mesaje, idk daca e o gluma dar eu nici in gluma n as spune asta. Ea cand m-a vazut nu a facut cunostiinta cu mine eu am facut cu ea pentru ca atunci cand ne-am vazut a avut o atitudine superioara fata de toti cei prezenti la masa. Mereu imi spune de sora lui ca e frumoasa ca e curtata de baieti ca e mandru de ea etc incat nu mi pot expune nemultumitile si ar fi si frustrant pentru ca e sora lui si ar trebui ca el sa se simta sa fie o limita. Inteleg ca au o legatura puternica dar ma simt exclusa eu intr-un anume fel. In plus, nu m-a invitat nicaieri in aceste luni de relatie si cand iesim ne platim separat la cererea lui, uneori nu-si ia nimic dar cand iese cu sora lui isi ia. Nu stiu, cer parerea voastra poate sunt eu paranoica si nu le inteleg relatia, voi ce spuneti din cele zise e ceva deplasat intre ei? Merita sa-i spun ceva avand in vedere relatia lor?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| RB26DETT a răspuns:

Urat, imi pare rau ca trebuie sa ti-o zic asa dar din ce ai spus tu acolo imi dau seama ca el nu prea tine la tine... Se lasa controlat de ai lui, fiecare ar trebui sa fie liber sa aleaga ce face cu viata lui, in cazul in care are libertatea de a face asta dar el procedeaza asa eu nu as mai sta mult pe ganduri... (zic asta deoarece cunosc cazuri de baieti/fete ce au trecut de 18 ani dar nu fac nimic fara permisiunea parintilor)
Nu face nimic pentru tine? Va vedeti foarte rar din cauza ca asa vrea " poate " el? Nu prea cred ca tine la tine, opreste-te si ia-te la intrebari, iti convine relatia in care esti? Nu? Vorbeste cu el si spune-i tot ce ai pe suflet, daca nu-i spui vei suferi in continuare, daca ii spui si el nu face nimic in privinta asta atunci adio, nu are rost sa suferi pentru un nepasator.

6 răspunsuri:
| Ely1234567 a răspuns:

Nu știu dacă este ceva între ei sau este prea apropriatde sora lui încearcă și vorbește cu el despre asta.
Poate este sora lui dar nici chiar asa are și el nevoie de intimitate el ar trebui sa își împartă timpul și cu tine și cu sora lui. Poate ea face asta intenționat pentru a te supăra

| Adry05 a răspuns:

Mi se pare mega dubios, sincer... Prea exagerat aș zice, dar cu ea se vede mai des decât cu tine? Și cu ce e atât de ocupat de vă vedeți așa rar? eu n-aș sta cu-n tip cu care să mă văd atât de rar și să o mai și suport pe ciu. fu. ta aia de soră-sa și relația asta dubioasă.
Așa și iubitul meu o mai alintă pe sora lui cu apelative drăguțe, și cu mama lui mai vorbește așa, da nu-i relație așa dubioasă ca ce descrii tu și nici apelative de astea romantice laughing

| Clytia a răspuns:

Încearcă să discuți deschis cu el, comunică-i nemulțumirile cum le-ai spus și aici. Dacă o să continue tot așa, cea mai bună variantă e să te desparți de el. Sincer, nu pare să țină cu adevărat la tine... Nu așa se întâmplă într-o relație adevărată...

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

E clara treaba si-o tr+age cu sorasa practica incestul cu ea. Trebuie doar sa gandesti si imediat iti dai seama. El nu prea tine la tine pentru ca e mai mult preocupat de sora lui, ea il manevreaza cum vrea ea, pricepi.

| Emma30555 a răspuns:

E ciudat ca ieșiți asa rar împreună, ca uneori nu și cumpăra nimic, e o situație jenanta și pare genul zgârcit, cât despre sorsa e un pic ciudat dar poate nu e nimic anormal, însă, felul cum decurge relația voastră nu e de bine

| Rux2000 a răspuns:

Ești sigura 100%ca este sora? Ci nu amanta