| thewolf1222 a întrebat:

Vreau sa va povestesc pe scurt relatia mea care din pacate ma pune la pământ sa spun asa. În luna noiembrie am cunoscut o tipa, bine inteles pe internet, locuiește la câțiva km de mine, eu in acel timp am fost plecat din tara a urmat sa ne vedem undeva in Decembrie, totul a decurs cum trebuia am început o relatie, este mai mare ca mine cu 6 ani, în perioada în care am fost acolo cand eram.impreuna cu ea eram rece, cand vorbeam.cu ea la telefon sau mesaje eram altfel, a simțit asa si mi-a spus eu bine inteles nu recunoasteam, dar mi-a intrat la inima, simțeam că e pentru mine. A urmat sa plec din tara din nou ia rămânând acasa a mers relatie până în luna martie cand a trebuit să plece la sora ei in alta tara, nu am.fost de acord, a plecat mi-a zis ca nu se intampla nimic si ca va fi ok, am fost stresant recunosc, si mi-a spus asta de multe ori, ea s-a intors acasa si imi spune ca nu mai e ca la inceput e rece cu mine, vorbim zilnic nu are pe nimeni in plus, are.un copil, luna viitoare o sa merg acasa, sa se fi intamplat asta si din cauza distantei? se va schimba dupa ce ne vedem iar? repet nu ne-am mai vazut de la inceputul anului. Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| MorganaM a răspuns:

Pai, e destul de complicata situatia ta, adica sunt totusi destul de putine informatii despre ceea ce se intampla. Dar eu daca as fi in locul ei, as crede ca nu ma placi, din moment ce atunci cand esti cu mine esti distant si ca iti place doar ideea persoanei mele, de aceea esti mai apropiat doar cand vorbesti la telefon...

Faptul ca are un copil si evident tatal copilului nu ii este alaturi o face sa fie si mai vulnerabila si sa aiba nevoie de sprijin, iubire si siguranta mai mult decat orice.
Cred ca ar fi frumos sa ii arati ca o iubesti si o pretuiesti cu orice ocazie si prin orice gest. Sa nu fii exagerat sau sa o stresezi, ci sa ii oferi protectie si iubire. Sa o imbratisezi des si sa ii fii alaturi, sa o tii de mana si sa ii arati afectiunea ta.
E dragut din partea ta ca te preocupi de relatia voastra. Probabil ca e si ea acum mai rece pentru ca poate crede ca tu de fapt nu o placi. Ar trebui sa ii arati ca se inseala happy
sa fiti fericiti impreuna!

| thewolf1222 explică (pentru MorganaM):

Asta se intampla in decembrie, acum nu cred ca as mai fi rece dupa tot.ce s-a intamplat. multumesc mult :*

| MorganaM a răspuns (pentru thewolf1222):

Atunci e foarte bine! happy
doar sa ai rabdare si sa dai dovada de afectiune happy
va realiza si ea ca o placi si te va indragi si ea

5 răspunsuri:
| OMFGConrad a răspuns:

Omule, îmi pare rău să-ți zic dar eu cred că nu se va schimba nimic între voi. Pur și simplu proveniți "din lumi diferite".

| thewolf1222 explică:

Nu ne iubim, odată ce am petrecut doar 2 saptamani timp impreuna. dar e ceva

| Paul55555 a răspuns:

Se va schimba doar daca te iubeste cu aceasta ocazie o sa afli