| mister_8143 a întrebat:

Buna as avea o intrebare la voi de 6 luni am o relatie cu un baiat acesta a fost cu o fosta colega de-a mea.la inceputul relatiei noastre sora lui spune ca nu o suporta pe colega mea, ca nu prea o placea, ca nu era pentru fratele ei. dar acum recent am vazut ca s-ar intelege ca au poza una cu alta pe facebook. ce as putea face si ce sa mai inteleg? nu as vrea ca noua lor sau vechea lor prietenie sa -mi distruga relatia. Oare este ceva la mijloc? cum as putea sa o aduc pe sora lui departea mea?

3 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Power auf love,da,aici este vorba de puterea dragostei! de ce-ti complici viata cu tot felul de imaginatii! daca el te iubeste cu adevarat este egal ce face sora lui cu fosta,este egal ce zic altii,el va fi cu tine daca te iubeste cu adevarat. nu-ti mai complica viata si o mai impletii cu altii,nu suna bine in zilele noastre,schimba-ti gindirea,pentru ca asa te complici tu singura.iar apoi prietenia ta daca este bazata pe iubire,respect,incredere, nu ti-o poate darima nimeni, nici chiar sora lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Implici prea multa lume intr-o relatie de dragoste.Ca relatia sa dureze trebuie sa ramina numai cei doi parteneri implicati in ea.

| Beastboy a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti fata in fata cu sora lui sa ii spui ce simti cu adevarat pentru el si sa o rogi sa nu se mai bage. apoi continuati relatiawinking