| Denisa a întrebat:

Am si eu o problema rolling eyes. Am avut o relatie cu un coleg care s-a terminat de cateva luni, pentru ca am vrut eu. El era cam posesiv, ma suna de 10 ori pe zi, imi dadea multe mesaje, astfel ca mi-am dat seama ca nu sunt pregatita pentru o relatie serioasa. Problema e ca, acum ca ne-am revazut imi tot spune ca nu m-a uitat. Azi toata ziua a venit dupa mine, m-a luat in brate desi a vazut ca il resping, cand vorbesc cu un alt coleg se baga intre noi...si daca ma duc la baie ma intreaba unde ma duc. Unde sunt eu e si el. Ma simt "sufocata". Nu ma lasa in pace. Inteleg ca am avut o relatie mai lunga si ca inca tine la mine, si ca din bun simt trebuie sa vorbesc cu el, nu sa il ignor de tot. Dar asta e prea mult! Ce sa fac? Daca il resping se supara sau imi cere explicatii si vorbeste aberatii gen "de aceea nu vorbesti cu mine pentru ca ma urasti". Nu vreau sa se supere, vreau doar spatiu. Cum sa vorbesc cu el sau cum sa ma comport incat sa inteleaga ca suntem si vom fi amici si ca vreau sa ma lase in pace?

Răspuns Câştigător
| CybeRAthlete a răspuns:

"bai frate da esti obsedat? lasa'ma sa respir! ti'am spus ca vreau sa fim doar amici, daca vrei sa intelegi bine, daca nu, evita-ma sa nu ai probleme" laughing
sau dai si daca riposteaza continua sa dai...
adapteaza-te dupa situatie... asemenea lucruri nu pot fi explicate... muleaza-te dupa circumstante, intotdeauna exista o iesire din orice situatie posibila.
bafta

4 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Pai vorbeste cu el si explica-i ca tu nu simti nimic pentru el si ca daca te va sufoca in continuare nu veti fi nici macar amici ci vei ajunge sa il urasti si nu cred ca vrea asta.Stiu ca tu zicci ca daca ii vei spune ce simti cu adevarat se va supara dar gaseste o modalitate prin a spune acest lucru fara sa il ranesti. vorbeste cu el si sper ca va intelege si veti ramane amici.Sucess.

| thealchemist a răspuns:

Pai daca e posesiv cum ai vrea sa se comporte?

| consuelo12 a răspuns:

Spune-i ca ai pe altcineva. Poate o sa mearga!

| lally_9496 a răspuns:

laughinglaughingce nebun om obsedat...laughingspune-i ori iti iei vant si ma lasi in pace ori te zbor eu... ia-l la bataie pote aaa te lasalaughing)spune-i ca te-ai maritatlaughing