| mitza66 a întrebat:

vorbesc cu o fata pe mess cam de luna si ne-am propus sa ne vedem, eu nu am avut pana acum o prietena sa spun asa este prima mea intalnire laughing, si as avea nevoie de puntin ajutor c cateva sfaturi ce sa fac si ce sa nu fac tot de la a la z va rog
Mersi!happy

Răspuns Câştigător
| Marcelino a răspuns:

Ma bucur ca ai decis sa nu te mai ascunzi in fata monitorului.
Mergeti in parc de exemplu.Pt inceput bagi niste vorbarie(chestii obisnuite), mici ironii, tachinari care sa o amuze si in niciun caz sa o jigneasca. Dupa scurt timp o iei de mana(vezi cum reactioneaza).
Trebuie sa creezi confort. Daca tu esti relaxat si ea va fi relaxata pentru ii transmiti asta.
Apoi vine sarutul.Sarutul e foarte important la prima intalnire si nu trebuie sa lipseasca sub nicio forma.Eu folosesc uneori o mica strategie.Ii spui:"-Nu stiu sa vorbesc cu o fata asa timida ca tine".Ea probabil va nega. Apoi tu o saruti pe buze, te retragi.Ea va fi surprinsa.Vei spune:"-Am vrut sa-ti demonstrez ca esti timida!"
Uite cateva principii:
-sarutul trebuie sa se intample in primele 15-20min de preferat
-sa eviti sa pui intrebari la care poate raspunde cu "da sau nu"(sub nici o forma sa nu o intrebi"vrei sa te combini cu mine")-e total gresit
-sa nu primesti sfaturi pentru prima intalnire de la o fata(e gresit)
-sa pastrezi un echilibru intre baiatul dulce si baiatul tupeist(poti sa-i dai cate o palma peste in fund si sa razi ca de o gluma buna-in anumite imprejurari)
-sa fi relaxat, increzator si sa nu crezi prostia cu "fii tu insuti"(asta daca nu cumva esti vreun don juan);
Prima intalnire probabil nu va iesi prea bine asa ca nu fii surprins.
Toti barbatii au trecut prin asta.E procesul de invatare.
Bafta! Si tine-ma la curent cu ce ai facut la intalnire.PM!

4 răspunsuri:
| Yng a răspuns:

Pai may. tot ce trebuie sa faci este sa fi tu insuti. adica sa te cunoaska din prima te tine nu incerka sa imiti pe altii sau sa fi mai schimbat pentru ca nu e bine stiu din proprie experienta. tot ce trebuie sa faci e sa fi relaxat, glumetz sa nu fi crispat, sa te uiti la ea admirativ, sa ii vorbesti calm si frumos, sa nu vorbesti urat/sa nu injuri mai ales de la primele intalniri (daca faci asta ii faci o impresie proasta). daca esti putin mai tupeist fa`i cateva complimente gen " imi place imbracamintea ta. " sau " ai niste ochi foarte frumosi " chestii din astea. te descurci tu. Bafta! iti tin pumnii! - fundabatting eyelashes?

| Marcelino a răspuns:

Yng! Nu cred ca ai fost vreodata la intalnire cu o fata, nu sti ce inseamna.
Si dupa cum am zis "fii tu insuti" e cea mai mare prostie din toate timpurile.
Sa dam un exemplu de "eu insumi" in clasa a 7a:Eram neingrijit,purtam f mult trening-ul,de cele mai multe ori murdar(eram obsedat de fotbal),vorbeam foarte mult despre jocuri pe calculator,meciuri, filme de aventura, uneori eram timid si crispat cu nescunoscutii.
Toate astea neinteresante pentru vreo fata.De aceea n-am avut vreo relatie in clasa a 7a.
Trebuie sa-ti modifici comportamentul astfel incat sa fii in stare sa seduci o tipa.La inceput intr-adevar,o sa simti ca nu esti tu, o sa fi fals dar asta temporar, pana cand o sa iti insusesti toate acestea.Vei avea succes cu femeile cu cat experimentezi mai mult din cele ce ti le-am spus.Mai sunt multe de invatat atat pentru tine cat si pentru mine.Acel " tu insuti" poate fi modelat cu putin efort astfel,in scurt timp, vei fi mai carismatic, vei avea mai mult succes cu femeile.

| LickyTongue a răspuns:

Ai nevoie doar de bun-simt,simtul umorului, tupeu, si in cazuri speciale perversitatebatting eyelashes, fa-i complimente, dar fii original. Nu fa ca toti sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine, cu tupeu, fa primul pas, nu iti fie frica de refuz, sarut-o(pont: misca-ti limba(da fii tandru)), ia-o in brate, fa-o sa se simta bine, nu fii agitat, si gaseste subiecte interesante de discutie... uitate in ochii ei, fii sincer( da nu incepe sa iti povestesti si istoria arborelui genealogic), ia-o un pic peste picior(dar cu bun simt, dar nu exagera)... fii smecherwinking te descurci tu cumva, bafta, si unde observi ca te cam incurci, improvizeaza cu tupeu, uneori iese mai bine decat te asteptitongue

| mitza66 explică:

Inca o intrebare, cand ma intalnesc cu ea o salut bla bla o pup de doua ori pe obraz sau pur si simplu o salut?big grin