| DolceKiss a întrebat:

Vreau sa ii spun unui baiat ca imi place de el printr-o scrisoare! Ajutati-ma sa scriu cea mai frumoasa si inocenta scrisoare!

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

,,Oare sentimentele conteaza? Pentru unii conteaza, dar pentru altii nu.Eu simt ceva profund pentru tine, poate ma vei intelege..."

16 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Adica noi sa-i scriem lui? f ciudat asta! de ce noi? u nu poti?! ia eminescu si inspira-te de acolo! nu-i nimic mai frumos decat originalitatea! si plus de asta intr-o zi o sa-si de-a seama ca nu e mana ta! si.o fi rau!

| KiddaDot a răspuns:

Am citit raspunsurile de mai jos..si mi se par exagerate laughing) ai putea sa ii scrii ceva de genul "Hei, de ceva timp..am observat ca simt ceva pentru tine. De fiecare data cand ma privesti, stomacul mi se umple de fluturasi.E ceva staniu si de neexplicat. Iti ador zambetul. Cred ca mi-as dori sa fim mai mult decat prieteni. Te plac." Ceva simplu, dar dulce in acelasi timp ar fi perfect. succes, darlin` :*

| Maya2014 a răspuns (pentru KiddaDot):

Ei nu zau.Ca sa stii si tu,domnisoara, a placea=a fi indragostit.
A fi indragostit nu inseamna a iubi. Iubirea n-o s-o simtiti voi,pustii,pentru ca sunteti prea imaturi pentru acest sentiment.
Daca ai ceva de comentat,in ceea ce priveste raspunsurile celor care au scris mai sus,nu jos,te rog sa te legi doar de cele care ti se par exagerate,nu generaliza!
Acum, daca voi nu stiti sa apreciati niste cuvinte total necunoscute pentru mintea voastra si stiti sa va exprimati doar gen "hey, bunaciune, arati beton! Te plac la nebunie!" e total problema voastra, dar mai vezi-ti de raspunsurile tale.

| KiddaDot a răspuns (pentru Maya2014):

Nu o lua asa, am spus doar..ca pentru un mesaj in care vrei sa-i arati unui baiat ca-l placi,adica iti doresti o relatie cu el,e putin cam exagerat. Ceea ce ai scris tu,deja reprezenta o iubire. Sincer,nu vezi o persoana in felul in care ai descris-o tu decat daca esti cu adevarat indragostita de ea. Eu una,m-am regasit in ceea ce ai scris tu,in legatura cu iubitul meu. Cand am spus ca este exagerat m-am referit mai mult la raspunsul lui "Ronny", care tine spre cocalarime, in nici un caz spre o iubire poetica(ceea ce se desprindea din raspunsul tau). Iti apreciez creativitatea, si modul de exprimare. Banuiesc ca scrii foarte frumos. Probabil, ca esti "indragostita" pentru ca doar cineva care simte sentimentul asta..il poate descrie asa. Imi cer scuze daca ai luat-o intr-un sens negativ. Nu a fost la adresa ta. Data viitoare nu voi generaliza :3

| Maya2014 a răspuns (pentru KiddaDot):

Apreciez faptul ca stii sa te aperi in mod civilizat,fara jigniri si injuraturi,cum fac altii.
In opinia mea,dragostea e de fapt atractie,ceea ce nu poate fi confundata cu iubirea,care este forma matura,pura si profunda.
Deci,a fi indragotit=a placea pe cineva.Te poti indragosti fara a iubi dar nu poti iubi fara a te indragosti.thinking
Poate ca ai dreptate,pentru pusti,e cam prea sentimental mesajul meu,avand in vedere ca ei habar n-au sa se exprime "poetic". Ceea ce am scris eu,s-ar putea traduce in limbajul lor, dar, e mai elegant, mai romantic. Daca scriam cu alte cuvinte, avea acelasi inteles.Nu toti sunt asa deschisi la minte incat sa inteleaga un astfel de mesaj.
In fine, nu-i nimic, stai linistita.Personal nu am nimic cu tine,doar ca unii o spun cu prea multa rautate,iar eu,sincera sa fiu,sunt mai mereu contrazisa si atacata pe acest site laughing
In ceea ce priveste ceea ce a scris Ronny, ai dreptate, e putin cam exagerat, dar daca stai sa citesti cu atentie, mesajul era pentru cei care ar fi fost intr-o relatie.Fiecare cu stilul lui pana la urma :-J

P.s. Imi cer scuze, cred ca am fost cam dura cu tine big grin

| KiddaDot a răspuns (pentru Maya2014):

"Te poti indragosti fara a iubi dar nu poti iubi fara a te indragosti" -cat de abstract...mi-a dat mult de gandit fraza asta. Cat despre "a te apara cu jigniri",am fost invatata sa vorbesc civilizat si sa ma apar aducand argumente. Nu, nu ai fost dura. Te-ai simtit atacata, si te inteleg. Tu ai folosit un limbaj expresiv, artistic, nu orice om incult il poate intelege. Si intre doi adolescenti...nu poti folosi un astfel de "poem" deoarece risti sa fi subiectul barfelor si chiar sa fi luat peste picior(mai ales atunci cand nu cunosti bine baiatul respectiv). Si eu sunt destul atacata pe acest site. Am realizat ca daca te exprimi normal si nu cu prescurtari cocalaresti si tot felul de emoticoane fara rost esti putin "exclus" sau risti sa fi categorisit ca "un om care se crede inteligent". Nu vreau sa fiu nepoliticoasa, insa cati ani ai? Pare ca ai o gandire destul de matura big grin

| Maya2014 a răspuns (pentru KiddaDot):

Nepoliticoasa? laughing De ce ai fi? Este o intrebare normala datorita curiozitatii talehee hee Ei bine, am 19, merg pe 20 happy

| KiddaDot a răspuns (pentru Maya2014):

Hihi,acum inteleg. Tot vorbeai despre "adolescenti" ...eu fiind unul dintre ei.laughing i don`t know.

| Maya2014 a răspuns (pentru KiddaDot):

:-J Si eu am facut parte din categoria "adolescentilor", dar aveam o gandire diferita, pe care mi-am dezvoltat-o cu timpul, spre bucuria mea si exasperarea celor din jur.happy

| neutrino a răspuns:

Degeaba exista vointa, daca nu ai putinta.

Răspuns utilizator avertizat
| Maya2014 a răspuns:

Nu-ti cer nimic mai mult decat sa citesti aceste randuri.Nu sunt multe dar au o semnificatie aparte.
Poate iti voi parea o copila naiva,dar nu ma pot abtine,m-am indragostit de tine.
M-am indragostit de chipul tau de inger,de ochii tai sclipitori,de simplitatea si dulceata vocii tale.
Doar simpla ta prezenta ma face sa ma simt euforica,fericita,implinita.Mii de fluturasi zburda in stomacul meu si nu-i pot opri.
Chiar si cand doar iti aud vocea,lumea mea se schimba,din culori pale,in culori sclipitoare.
Am vrut doar sa stii ce simt pentru tine. Poate, e putin puieril modul in care am vrut sa-ti transmit sentimentele mele, dar, simt ca nu am curaj sa-ti spun personal, pentru ca m-as pierde...

| DolceKiss explică:

Sa nu fie nici așa de dramatica si încă ceva nu știe ca imi place de el.

| DolceKiss explică:

Domnule cartof mai bine v-ați vedea de cartofii Dvs!

| Ronny22 a răspuns:

E atat de simplu sa iti privesc zambetul strengar, e atat de simplu sa imi asez capul pe umarul tau noaptea si sa adorm ascultandu-ti inima cum bate.
E atat de usor sa fiu EU cand sunt cu tine si imi este atat de dor de noi, de tine in special, atunci cand trebuie sa ne despartim chiar si pentru putin timp.
Realizez ca asta e ceea ce am avut nevoie tot acest timp, dar totusi parca acum am mai multa nevoie de acea simpla imbratisare tandra dupa care am tanjit indelung.
Un delir imbatator imi duce mintea si trupul in frenezie atunci cand pulsatiile inimilor noastre ajung la unison, atunci cand sarcinile electrice se intensifica alarmant dar totusi firesc.
Totul, as putea spune, ca e pur si simplu, ca e exact asa cum ne dorim sa fie.

| Ronny22 a răspuns:

Te iubesc puyu`meu dultze! Tu esti tot ce imi doresc,daca u esti langa mine am tot ce imi doresc! Nu vreau sa ne despartim niciodata,esti ingerul din viata mea,m-ai invatat sa iubesc,sa simt si sa fiu mai buna, nu voi renunta la tine niciodata chiar daca viata asta se incapataneaza sa ne desparta, noi vom iesii invingatorii, esti fericirea mea si putem trece impreuna peste toate! Nici un minut nu vreau sa te las, nici o clipa nu te-as da pt.nimik in lume taty, te iubesc prea mult, ingerul meu, stiu ca dragostea noastra e mai solida k oricand, si ne va fi bine impreuna.Nu mai vreau sa ne fie greu, si nu ne va mai fi pentru ca viata impreuna e mai frumoasa si mai dulce e bun asa? funda?:X