| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Vreau sa ma ajutati cu niste pareri in privinta relatiei mele sad
Aveam o relatie..pana ieri...cu o colega de clasa, o relatie de 6 luni de zile..brusc de un timp de vreme s-a schimbat enorm de mult, schimbandu-si atitudinea fata de mine : indiferenta, cearta aproape pe fie ce zi din niste motive banale.Eu am intrebat-o de ce face a ajuns asa? iar ea mi-a raspuns zambind ca asa e a, desi nu a fost pana la un anumit punct...
Eu am iubit-o enoorm de mult si tin la ea si acum in ciuda despartiri,eram in stare sa fac ORICE pentru. ea si cand spun orice, orice; Nu vedeam pe altcineva mai frumoasa ca ea,nu am tipat la ea de loc,nu am batut-o,nu i-am scos ochii vreodata cu un lucru, nu mam purtat o secunda indiferent fata de ea, nu am avut niciun interes de-asi bate cumva eu joc de ea, nu am vrut sa profit de ea, nu am vrut sa o trag in pat din prima noapte...iar acum motivul despartiri spus de ea este ca nu mai este ca la inceput sad
Motivul adevarat este. prietena ei..care pana mai cum ceva timp o credea o materialista si scuzati-ma curva.iar acum se inteleg asa de bine oh go on Problema este ca aceea "prietena" ce se da, e un copil fara minte si nu stie sa iubeasca fiind mereu respinsa de toti fostii ei parteneri,bagandui in cap toate tampeniile iar prietena mea ascultando mereu sad
Am vorbit cu ea pe tema asta, iar ea ii lua aparea mereu, ca nu este adevarat.
Eu inca tin la ea si o iubesc crying dar ma ranit de prea multe ori..si inca o iubesc crying Mie dor de ea.mi-e dor de noi :X
Ce pot face sa pot trece aceasta despartire?
A fost vina mea ca am facut prea multe pentru. ea?

Răspuns Câştigător
| Rallu001 a răspuns:

Incearca sa ii deschizi ochii, poate nu isi da seama ca acea prietena ii face atata rau... mai bine incearca s-o uiti, ar trebui sa iti gasesti un hobby, sa iesi in parc, la un film cu prietenii, etc. Daca v-ati despartit inseamna ca vei gasi pe cineva mai bun. Nu trebuie sa te inchizi in tine..sa terefugiezi, asta e, una vine, alta trece. Nu merita sa suferi pentru ea daca nu ii pasa de sentimentele tale. happy

| AlKhalifa a răspuns (pentru Rallu001):

Iam spus de atatea ori..nu numai eu..pana la urma sau implicat prietenul meu cel mai bun si iubita acestuia..toti suntem colegi, cunoscundo toti pe acea "prietena" si de fapt ce vrea ea.dar incerc din ce puteri mi-au mai ramas sa o uit dar oarecum nu pot ca inca tin la ea si o iubesc dar nici nu pot sta sa fiu luat asa sad

12 răspunsuri:
| kiduţa18 a răspuns:

Găsesc o singură explicaţie pentru problema ta : Prietena ta nu te merită. Eu zic să o laşi cu prietena ei, dacă o ascultă pe ea şi îi ia apărarea. O să-ţi fie greu să-ţi revi după despărţire dacă o iubeşti, dar o să-ţi fie mai bine decât să stai ca prostu după ea. Ea o să fie bine, până o să realizeze că a fost o proastă şi te-a pierdut.

| ThisGirlHere a răspuns:

Off... Nu trebuia sa te porti asa frumos cu ea, zic big grin. Esti sigur ca nu era vorbit de la inceput sa-si bata joc de tine? Ai putea lua in calcul si chestia asta. Astept raspunsul tau! Succes! happy

| AlKhalifa a răspuns (pentru ThisGirlHere):

Nu stiu sigur sad
La inceput parea altefel ..accepta orice
Pana de cand s-a schimbat nu ma mai lasa sa o sarut imi intorcea capul, nu ma lasa sa o iau in brate ca ii este cald, daca faceam o gluma nu radea dar in schimb de la altul cadea pe jos de ras :-s si mai multe chestii care mau ranit crying

| ThisGirlHere a răspuns (pentru AlKhalifa):

Din pacate, e clar. Nu te mai place. Daca imi permiti..cati ani ai tu si cati ani are ea? big grin

| AlKhalifa a răspuns (pentru ThisGirlHere):

15 amandoi sad

| ThisGirlHere a răspuns (pentru AlKhalifa):

Nu te mai place happy.

| AlKhalifa a răspuns (pentru ThisGirlHere):

Asta este acum sad nu stiu ce voi face...ca tot la ea ma gandesc crying

Răspuns utilizator avertizat
| AlKhalifa a răspuns:

Ok!
Va multumesc mult pentru ajutor! kiss

| Brigii a răspuns:

Da e vina ta, nu trebuia sa-i faci chiar atatea, asa cred ca si-a luat lumea in cap, dar na, peste ceva timp isi va da seama ca a gresit dar atunci poate va fi prea tarziu, incearca cumva sa treci peste aceasta faza si priveste in fata! happy

| AlKhalifa a răspuns (pentru Brigii):

Am facut totul ca ea sa se simta bine si fericita cu mine sad dar mai rau am facut crying