| Alecsaandrra a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu un sfat sad
Ink mai tin la fostul prieten, si el la mine. Tot ma baga in seama pe mess si pune status pentru mine. Azi am vorbit si a zis ca se plictiseste si i.am zis sa vbim la tel ca sa. i treaca plictiseala. A mancat si pe urma m. a sunat.
Am vorbit la telefon. i.am spus ca imi este dor de el. si a zis ca si lui de mine, si a ramas maine sa vbim sa ne vedem.
Eu zic sa. i mai dau o sansa, sa ne intelegem si totul sa fie bine sad.
As vrea sa-mi spuneti cum ar trebui sa fac ca relatia sa dureze si sa ne intelegem cat mai bine?
Multumesc. Funda. kiss

3 răspunsuri:
| andreea_9470 a răspuns:

Deci.sa inteleg ca prima data v-ati despartit din cauza ca a intervenit monotonia si plictiseala in relatia voastra? pentru ca de iubire nu duceti lipsawinkingtongue.pai in primul rand nu trebuie sa fii foarte geloasa si posesiva, doar cand ai un motiv intemeiat. nu fii tot pe el, cu telefoane si astea, lasa-l sa respire si sa aiba si el timpul lui. incearca sa-l surprinzi cat mai des cu ceva nou, si aici nu vorbesc de cadouri si din alea. mergeti unde nu ati mai fost, faceti intotdeauna lucruri noi. asta e cel mai important. sa nu faceti mereu aceleasi lucruri pentru ca relatia devine plictisitoare, monotona.

iti doresc multa bafta si sa dureze cat mai mult relatiabig grin

| amanda33 a răspuns:

Pai de ce v-ati despartit?

ar trebui sa vorbesti, de fapt sa vorbiti, sa cadeti pe acord cine cum unde a gresit sa va acceptati gresesile si sa le recunoasteti si sa discutati cam fiecare ce ar dori sa primeasca si cam ce ar fi dispus sa ofere. cadeti de acord si incercati sa va tineti de cuvant. tu ca fata chinuie-te putin sa fii cat mai eleganta si aranjata frumos ( nu machiata strident) si incearca sa ai mai multa incredere in tine, daca te simti tu bine in pielea ta emani fericire care e resimtita si de tovarasul tau si va deveni mai atras de tine decat inainte fara sa realizeze. bafta

| Ciresikaaa a răspuns:

Daca nu mai ai alta relatie e ok sa ii acorzi o alta sansa! bafta!