| LarisaSv a întrebat:

Am o problema mai delicata, am avut o relatie de 6 luni la distanta cu un baiat pe care l-am iubit foarte mult si il mai iubesc la fel de mult si acum(nu am apucat inca sa ne vedem din cauza problemelor pe care le-am avut amandoi iar el mi-a promis ca vara aceasta va veni la mine sa ne vedem) dar am intrerupt relatia cu el in urma cu 4 luni cand s-a intors din strainatate fostul prieten ce locuieste in oras cu mine si ne-am impacat, mi-a propus sa ne mutam impreuna, am fost la inceput de acord iar acum cand am vazut cate probleme sunt si ca nu m-as putea descurca am inceput sa o dau inapoi si nu prea ne mai intelegem. el insista sa ma mut cu el in chirie..in urma cu 4 zile l-am sunat pe fostul prieten pentru ca imi era foarte dor de el si ne-am impacat. problema e ca stiu ca nu voi putea la infinit sa fiu cu 2 baieti si trebuie sa renunt la unul din ei si nu stiu la care sad. va rog frumos sa ma ajutati cu niste sfaturi. Raspunsul cel mai bun primeste funda! :* >big grin

Răspuns Câştigător
| Cristina777 a răspuns:

Tu ai fost si cu unul si cu altul. Gindeste-te cu cine ti-a fost mai bine (nu in plan sexual), cu cine iti pareai ca esti in siguranta, cu acela care cind taceai tot era interesant. Nu te intilni cu nici unul si nici nu suna prima, si ai sa intelegi, deoarece sunt unii care se ingrijoreaza, daca nu ai dat de veste mult timp, dar sunt unii care te acuza (daca nu mai sunat esti cu altul etc). Sper ca ti-a fost de ajutor sfatul meu.

2 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Gandeste-te la cel care ti-a fost cel mai aproape sufleteste si apoi vei sti ce ai de ales.Si nu trebuie sa te crizezi ca nu v-ati vazut deloc in 6 luni.Eu am stat un an fara sa ne vedem si n-am patiti nimic.Si in 2 ani si jumatate ne-am intalnit de 6 ori cred.happy

| TheFACKYouTub a răspuns:

Deci e complicat
Dar inima iti zice ce ai de facut
Alege pe cel care te iubeste, te merita cu adevarat si te pretuieste cu adevarat pentru ceea ce esti tu, nu pentru ceea ce faci.
Alege pe cel pe care il iubesti.
Nu poti sta cu X si sa te gandesti la Y
Il saruti pe x, dar iti imiginezi ca il saruti pe Y
Succes