| Luycik a întrebat:

Buna TPU.
vreau sa ma ajutati...imi place foarte mult de un baiat cu un an mai mare ca mine,de la inceput am fost prieteni foarte apropiati pina a inceput sa se intilneasca cu o scorpie ca si din lista de prieteni ma sters si la scoala merge pe coridorr se uita lungg,dar nu vorbeste la mine,am inceput noi mai demult sa vb si i-am zis ca imi place de el,el zicindumi ca el a observat asta demult dar are prietena,mereu cind este cu ea nu ma scoate din priviri,se uita de parca ar vrea in acel moment sa fie cu mine,dar nu am sanse la el,se intilneste cu o fata care toti ii zic ca are corpul ca la un fotomedel, dar euu.o simpla fata ce sa fac puteti sa ma ajutatii va rog frumos dati-mi niste sfaturi...dau fundahappy

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sentimentul de iubire trebuie sa fie la fel de puternic in ambii parteneri, dar din cate inteleg in cazul tau este unilateral.Imi pare rau sa-ti spun dar nu ai sanse si te amagesti fara rost, iti pierzi timpul sperantele.Incearca sa te comporti normal, sa fii demna in ceea ce faci si sigur va apare si persoana care te va remarca chiar daca esti doar : dar euu.o simpla fata ce sa fac? Sa fii tu insati nimic mai mult.

| SebastianBoanca a răspuns:

Pai tu personal nu poti face prea multe. El ar trebui sa faca ceva in situatia asta. Poate sta cu fata aceea doar pentru ca are corpul asa si ii ofera placeri si poate de gandit tot la tine se gandeste. El trebuie sa isi aleaga prioritatile si daca tu o sa fii prioritatea lui, foarte bine! Daca nu o sa gasesti tu in baiat care sa te iubeasca pentru ca baieti ok sunt multi dar trebuie sa te uiti mai atent. Iti urez o zi faina! happy

| Luycik explică (pentru SebastianBoanca):

Mersii mult pentru incurajare.happy