| msonegirl a întrebat:

Vreau sa-mi dati un sfat sau o indrumare. Cum ati reactiona voi daca ati fi in situatia mea? Ce ati face?

Povestea mea suna cam asa:
Ne-am cunoscut acum putin timp, eram la prietena mea cea mai buna. Totul a inceput dintr o joaca, deoarece eu aveam prieten de aprox 2 ani. Mi-a dat numarul lui, apoi am inceput sa ies cu el, pastrandu-mi si relatia de 2 ani. Chiar daca este o distanta de 60 km intre noi, reusim sa ne vedem de cel putin 2 ori pe saptamana, vorbim cu orele la telefon...si totul pare pefect. straight face ei bine nu este asa!
El are o relatie de 2 ani, ca mine, o relatie care este foarte rece. Nu o cunosc pe cealalta. Eu intre timp m-am despartit de prietenul meu, pentru el. Nu stiu daca am facut bine, daca este o dragoste pasagera. Cert e ca el cat timp este cu mine, nu-l vad sa vorbeasca cu cealalta, mereu imi raspunde la telefon si chiar daca sunt din aceeasi localitate, se vad maxim 20 de min pe saptamana.

Voi ce parere aveti? Credeti ca este bine sa investesc sentimente in aceasta relatie? Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Cert e ca ai facut bine ca ai renuntat la cealalta relatie. Avand in vedere ca ai inceput sa simti pentru acest baiat inseamna ca nu il iubeai pe celalalt si relatia nu mai avea viitor. Acum asta e prezentul. Incearca sa il faci sa fie cat mai frumos. Fii cu acest baiat si vezi ce iese. Cauta sa fii creativa si draguta si sa il faci sa isi doreasca viitor pentru aceasta relatie. Daca va ajunge sa te iubeasca mult probabil va renunta la cealalta. Tu nu trebuie sa traiesti cu teama acum. Pur si simplu vezi ce se intampla. Daca iti dai seama ca nu mai merge incepi sa vorbesti cu el.

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, hmm...nu stiu daca chiar a meritat sa renunti la o relatie de 2 ani pentru.aceasta relatie, dar pana la urma e relatia ta, viata ta si sentimentele tale!
Eu una nu as renunta la o relatie serioasa, si eu sunt cu un baiat de aproape 2 ani dar daca as fi in cazul tau nu l-as lasa, bine tu sti ce a fost intre voi.
Dar de unde sti tu draga ca se vad doar 20 de minute pe saptamana? Totusi daca chiar ar tine la tine de ce nu renunta la acea relatie?
Daca sunt de atata timp impreuna, nu prea cred ca se vad asa rar mai ales fiind din aceeasi localitate.
Nu stiu daca e bine sa investesti sentimente, poate daca el s-ar desparti de prietena lui, atunci da, dar asa nu cred ca e bine, adica tu nu stiu ce relatie are cu ea.
DAca iti raspunde la telefon si daca nu il vezi sa vb.cu cealalta nu inseamna cine stie ce, daca vrea poate sa rezolve asta sa nu fie deranjat cat e cu tine, in fine.
Faci cum doresti, dar totusi gandeste-te bine daca chiar merita, e cu alta acolo si tu in alta parte...

| anonimaa a răspuns:

Sincer cred ca trebuia sa ramai cu prietenul tau de 2 ani adica pana la urma aveai o relatie serioasa si din cate vad tu nu esti cu acest baiat deci ce afacere ai facut?
tu nu fi sigura de ce zice el ca pana la urma rece sau nu el are o relatie si nu s-a despartit de fata aia pentru tine asa cum ai facut tu pentru el, cred ca de aici incepe tot si ar trebui sa-ti dai seama ce ai de facut
uite parerea mea este daca poti impaca-te cu fostul.acest baiat este trecator si nu se compara cu relatia ta stabila de 2 ani
multa bafta pup miruna:Xx (fundita?)

| 16.laura.16 a răspuns:

Daca as fi in locul tau m-as gandi ca, asa cum el vorbeste cu mine cat timp e cu alta, asa imi va face si mie daca am fi impreuna.
Pe de alta parte daca tu vrei o relatie cu el, incearca, nu mai ai nimic de pierdut. Sper doar sa nu suferi.

| msonegirl explică:

Ea tine foarte mult la el si ameninta ca se omoara, asta este motivul pentru care mai este cu ea.

| msonegirl explică:

@margo nu il mai iubesc pe fostul. El mi-a facut destule.

| msonegirl explică:

@margo sper ca nu voi plange pentru el...inca nu dau curs sentimentelor deoarece constientizez si eu ca nu este ceva sigur.

| antonella_7733 a răspuns:

Eu una n'as fi renuntat la relatya de 2 ani, pentru ca baiatu' ala sigur m'ar fi iubit, nu ca "actualul" care nici el nu stie ce vrea...

deja faptul' e konsumath happy, vezi ce faci cu domnu' "pacalici", ca nu se stie ce vrea happy

asta e parerea mea, sper ca te'am ajutat wave :*

| Agughioaiei_Laura_1977 a răspuns:

Eu as face in asa fel sa va intalniti toti trei sa vezi pentru cine are sentimentele pentru tine sau pentru ea asa sti ce ai de facutca sa mergi mai departe sau sa te opresti