| alexandra290 a întrebat:

Buna tuturor. Ce parerea aveti despre indiferenta intr-o relatie? Eu am o relatie cu un baiat de aprox 2 luni, insa este una la distanta si ne vedem o data la 2 saptamana el fiind student in Buc. Vorbim toata ziua prin mesaje, telefon stim unde de altu, dar il simt cam rece si putin indiferent. El spune ca nu are nimic, dar nu vrea sa puna suflet docamdata. Ce sfaturi imi dati? Va multumesc. Fundita

3 răspunsuri:
| Jorj a răspuns:

Faceti sex!

| ofatafrumoasa a răspuns:

Incearca sa ii fi tu aproape. Daca nu se schimba discuta cu el direct si intreaba-l. Poate are o alta prietena. Sau poate asa este el mai rece. Poate tu esti de vina ca nu ii intelegi si nu il cunosti indeajuns.laughing

| staff3006 a răspuns:

Are 2 luni si este deja la facultate!? tongue

Iti pot spune doar ce spun statisticile de care m-am ocupat eu personal: 85% din relatiile la distanta s-au destramat daca niciunul dintre parteneri nu a luat decizia de a se muta in orasul celuilalt.

Ce mai pot sa-ti spun e faptul ca o relatie la distanta lasa loc imaginatiei sa-si faca de cap. Vreau sa spun ca din cauza faptului ca voi comunicati prin telefon si internet in cea mai mare parte a timpului, tu primesti de la el doar o mica parte din ceea ce face cu adevarat, in rest iti faci scenarii. Gandeste-te bine la asta si incearca sa privesti aspectul asta din mai multe unghiuri.

O relatie in care nu se pune suflet este cu adevarat o relatie? Mai degraba se doreste a fi.