| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa renunt la masturbare si nu stiu cum.Sunt baiat si am 16 ani. Daca aveti vreo idee va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Bogdan1o a răspuns:

Salut.
am avut o perioada cand o facem zilnic sau chiar de mai multe ori pe zi, la un moment dat am zis ca gata, fac mai rar
si am inceput sa fac la 2 zile, la 3 zile...am ajuns sa stau cate 2 sptamani fara sa fac deloc, iar apoi fac odata sau de 2 ori si iar 2 saptamani, sau numai o saptamana cateodata, depinde...TU trebuie sa te controlezi.
ca sa iti fie mai usor, ai nevoie de o prietena, sau sa iesi afar cu prietenii, colegii, sa practici un sport, chiar si daca iesi la alergat, e okwinking...bafta

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ocupatie in casa sau afara si interesul de a te lasa sunt baza.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practică un sport și fă-ți și o prietenă.
Tu trebuie să-ți controlezi organismul, nu să fii propria ta victimă.
Baftă!
Pa, pa.

| zuzu a răspuns:

Cautati o prietena.

| LAVINIUSHK a răspuns:

Cauta-ti o prietena, pe care sa o iubesti si atunci hormonii tai se vor linistihappy

| denisuka100 a răspuns:

Pai 1 primul rand cautati si tu o pr ...asa n-o sa mai ai nevoie de masturbaretongue>)