| BiancaDulceTeSeduce200 a întrebat:

Nu stiu daca am ales bine categoria dar sper sa ma ajutați! Sunt împreună cu un băiat si vreau sa ma despart de el dar nu stiu cum..si nu vreau sa se supere.el nu a facut nimic..doar ca pur si simplu nu sunt pregatita pentru o relație! Aveti vreo idee cum sa ma despart de el? Dau funda! Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| LoredanaS19 a răspuns:

Trebuie sa ii spui in fata tot ce ai pe suflet, cu tupeu chiar daca il va durea, si gândeşte-te caci vei suferi dupa despărţirea voastra probabil o săptămână, apoi iti vei vedea de viata ta linistita, dar daca ramai alaturi de el vei suferi tot timpul pentru ca nu esti pregătită de asa ceva si sincer nu merita nimeni sa te stresezi pentru el, încearcă sa ii spui frumos ca vrei sa faceţi o pauza, eventual ii poti spune ca părinţii nu sunt de acord si iti fac scandal tot timpul, ii poti spune ca te-a sarutat un baiat, sunt multe motive, dar mai bine spune-i adevarul, si va fi mult mai bine:* baftă:*

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Crezi ca exista vreo "scoala" de relatii?! Doar traind de toate, inveti si evoluezi!
Ai uitat sa spui anii si vechimea, de cand "esti" cu el. Daca ai vreo 12-14 ani, ce sa mai spun?!
"Ce tie nu=ti place altuia nu=i face". Mai ales daca nu a gresit baiatul cu nimic. Roata vietii se intoarce!

| LoveSleep a răspuns:

Acum ți-ai dat seama? Probabil în 2 săptămâni o să fii pregătită iar, deci nu te obosi.

| pufipo a răspuns:

Buna, Bianca ti-ai gasit singura raspunsul la intrebare: nu sunt pregatita sa am o relatie in momentul asta.
e putin dubios, de ce ai acceptat sa fi intr-o relatie cu el, daca stiai de la inceput ca nu esti pregatita happy

| Ionut29897 a răspuns:

Bianca.uite cum sta treaba, sunt băiat și știu ca oricum o sa se supere dar trebuie sa-i zici de ce.un motiv cât de cât sa știe și el.ai poți spune ca vrei sa luați o pauza și ca nu esti pregătită pentru o relație serioasă

ai poți spune ca ai multă treaba cu școala.

Spune-i sa nu fie supărat ca o sa Rămâneți prieteni și o sa vedeți mai încolo cum va fi.

| Andrei_Ani_2000 a răspuns (pentru Ionut29897):

Naspa .....Friendzone?