| Denisaasterix a întrebat:

Vreau sa va adresez o intrebare dar voi incepe prin a va povesti cate ceva.Sunt impreuna cu un baiat de 2 >zile:"(fiecare relatie are un inceput) ideea e ca noi ne cunosteam demult dar nu ne acordam atentie pentru ca tineam fiecare la alte persoane..si intr-un fel fosti nostri iubiti au avut o relatie si eu ma intelegeam bine cu fosta lui iubita...(nu asta e ideea) Problema e ca intre noi exista o deferenta de 4 ani, o sa va spun ca amandoi avem o varsta potrivita pentru o relatie. Stiu ca se comporta foarte frumos cu fosta lui iubita si stiu ce fel de baiat este ..merita tot ce-i mai bun si pe langa asta e foarte draguthee hee:X.Din cate il vad tine foarte mult la mine! Nue ne-am mai vazut din toamna.(cand amandoi eram cu fostii) si azi ne vom revedea in calitate de iubiti laughing
Intrebari :Ce sa vorbim? Cum sa ma comport deinceput cu el adica daca ati putea sa-mi spuneti de al inceput pana la sfarsit.Cum sa il intampin.etclaughing)Stiu ca e cam stupida dar na sunt cam aeriana acumlaughing

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Ati putea vorbi despre ce ati mai facut de cand nu v-ati mai intalnit. Incepeti sa povestiti despre cum ati ajuns sa fiti iubiti si despre prietenia voastra.
Ca teme de discutie cu prietenul eu as pune hobby-urile fiecaruia. Il poti intreba lucruri despre el daca nu le stii. Incercati sa nu vorbiti mult despre fostele relatii pentru ca il face pe celalalt sa se simta putin pe langa uneori. Trebuie sa fiti naturali. La intamplare, puteti devia un subiect prin alte 5 teme de discutie, ce mare lucru. Pur si simplu vorbiti despre voi, despre anumite situatii amuzante... Totul vine de la sine. Eu zic ca te-ai descurca mai bine decat daca ti-as da un set de instructiuni.
Mult succes! Sa va tina relatia! :X

4 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Lucrurile vin de la sine.
dar ce n-am inteles eu e: de cat timp sunteti impreuna si cum ati stabilit asta? asa prin telepatie, telefon sau? eu zic ca 2 oameni trebuie sa stea ceva timp impreuna, sa iasa sa se cunosca si apoi sa tipe in gura mare ca-s impreuna.

| D3X73R a răspuns:

Fii tu, nu incerca sa fi intereseata de ce ii place lui daca nu esti interesata.Nu te gandi de acasa la ce sa discuti pentru ca in momentul in care te intalnesti cu el o sa uiti si probabil incerci sa-ti aminetesti, o sa fie stupid, sau o sa fie plictisitor pentru tine.O sa stii pe moement ce o sa povestesti cu el. Daca e baiat destept nu o sa te lase sa te plictisesti. Dupa intalnire, spune-ne si noua cum a fost smug!

| Maddutzakiss a răspuns:

Comporta-te normal asta e sfatul meu vorbiti povestiti ce sa mai intamplat in vietile voastre si bine inteles incercati chiestiile pe care le fac iubitii ca acum sunteti un cuplu ma refer la saruturi mangaieri chiestii din astea

| yutsa a răspuns:

Eu zic sa te comporti normal... daca vine sa te imbratiseze sau sa te sarute ii poti raspunde calduros^^ si de exemplu daca sunteti in parc poti incepe cu ceva de genu: mie imi place in parc e soare si multa verdeata, tie iti place? Sti ce vreau sa zic?^^