| Sami068766328 a întrebat:

Buna utilizatori TPU. Sunt baiat și am niște probleme de relație cu iubita mea. Suntem împreună de 5 luni aproape și stiu ca este normal sa apară probleme sau neînțelegeri când ești în relație, doar ale mele sunt mai diferite. Iubita mea a fost bataie de joc pentru cei trei foști ai ei, a fost folosita pentru sex mai exact apoi părăsită dacă pot spune asa.
Eu cu ea facem sex și suntem responsabili și acceptam relație dintre noi, doar ca eu am gânduri și ipostazele prin care trecea ea în momentele respective cu foștii ei.
Mă tulbura gândurile astea și ma simt al 4-lea.

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericit dacă pe viitor ai alege sa respecți planul Creatorului și sa faci sex numai după căsătorie. Poți observa ca faptul ca ceilalți băieti nu au respectat planul Creatorului și ai făcut sex cu ea fără căsătorie, te tulbura, îți produce suferință. Sexul e și o conexiune spirituala nu doar fizica de aceea aceste gânduri dor. Avem de la creație în noi dorința ca cel cu care ne unim sexual sa fi fost numai al nostru. Ce poți face e ori sa te despărți de ea ori o ierți pentru trecutul ei, sa o ierți pe ea și acei băieți și sa te căsătorești cu ea. Altfel doar îngreuneze viitorului ei soț datoria de a ierta și de a se conexa sufletește cu ea.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ti s-a blocat creierul pe chestia asta inseaman ca o disconsideri si nu merita sa mai continui o asemenea relatie, macar din bun simt pentru ea.

| sierra1 a răspuns:

Sami mamă, câți anișori ziceți voi că aveți?

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu cred ca relatia aceasta nu are un viitor prea bun.Ea are o problema daca a atras acest fel de parteneri, si are nevoie de consiliere la psiholog. Iar tu, din moment ce te macina trecutul ei, care a devenit problematic abia dupa 5 luni, ar trebui sa ii spui direct ca te deranjeaza si ca nu merge asa, fiind mai intelept sa rupeti relatia. Ce varste aveti?

| VoidEternal a răspuns:

Ultima ta problema ar trebui sa fie cati parteneri a avut prietena ta inainte. Daca va intelegi, nu are nicio importanta.

| anonim3247 a răspuns:

Poți să stai liniștit - ea când se va mărita soțul ei va fi al 30 sau 40.

| Together a răspuns:

Bucura-te de ea cat mai poti pana se intoarce iar la ce e obisnuita (un tip care o foloseste).

| Andreea99911818181 a răspuns:

Daca te simti al 4 lea, nu o iubesti. Eu si sotul meu suntem impreuna de 4 ani, in curand ne vine un copil. Chiar daca stim absolut totul unul despre celalalt, nu ne vorbim niciodata de trecut. Bineinteles, eu nu am fost bataia de joc a baietilor si nici el nu a fost limbistul ce colinda toate fetele insa si daca ar fi fost si m as fi indragostit de el, as fi lasat absolut totul in spate. Daca e iubita ta iti asumi ca e a ta indiferent de ce a fost. Daca nu poti trece peste ce a facut in trecut las-o, ca sa nu fie si bataia ta de joc. E clar ca fata are o problema din moment ce a ajuns in punctele alea, ea are nevoie de iubire si atentie mai multa poate ca mine sau o tipa normala. Acum depinde cati ani aveti, daca ai 15 ani sau 25.

| Mitzupitzu a răspuns:

''Mă tulbura gândurile astea și ma simt al 4-lea.''' Pai chiar esti al 4-lea. Dupa tine urmeaza al 5-lea. Daca o yala se deschide cu mai multe chei nu este buna.

| VelicanEmilia a răspuns:

Ce conteaza trecutul? Important e prezentul si viitorul. Si prietena ta ar trebui sa-si accepte greselile. Nu cred ca a fortat-o nimeni sa se culce cu aia. Daca o da in victimizare, probabil tu vei fi urmatorul de care va spune la fel.