| Chaotic a întrebat:

Vreau sa va cer parerea:
De ce femeiile fac copii si apoi ii avorteaza?
Eu gandesc in felul urmator:
"Dece mama dracului faci copii daca sti ca nu ai cu ce sa-i cresti sau daca nu-i vrei" iar acum ma adresez persoanelor care au facut avort.va spun ca nu sunteti sanatosi sau voi nu ati auzit de farmacie pentru prezervative sau anticonceptionale?
Puteti sa vorbiti urat dau vot la totiwinking

Răspuns Câştigător
| LNK a răspuns:

Sunt de acord cu tine. Dar totusi trebuie sa te gandesti ca poate unele femei nu au avut de ales. De exemplu, in cazul unui viol in urma caruia femeia ramane insarcinata? Ea nici nu a vrut copilul si poate ca era constienta ca nu avea posibilitatea sa-l creasca.
Oricum, avortul este unul dintre cele mai rele si urate lucruri posibile. Nu numai ca lasa traume serioase, dar pe langa moartea fatului poate provoca si moartea mamei.

5 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Daca inconstienta lor este atat de mare, atunci ce pretentii sa mai ai de la o fetita de 12-13 ani care a ramas gravida?!

| Atzumy98 a răspuns:

Ori sunt putin bete,si nu isi dau seama ce fac,ori otravite, ori super excitate, ori super fortate! astea sunt motivele dar mai este unul ( pastilele nu isi fac efectu) vot vot vot laughing

| Merry24 a răspuns:

Avostul e un pacat mare si majoritatea fetelor il fac de proaste...Cu atatea metode in ziua de azi n-ar mai trebui sa existe asa ceva. Cert e ca aici e vina parintilor ca nu comunica cu fetele.eu nu ma protejez si eu am fost virgina dar nu am avortat niciodata si nu am ramas gravida

| Ramona1 a răspuns:

Femeile,odata ce au facut copii, nu pot sa ii mai avorteze.Cred ca ar fi trebuit sa formulezi astfel"De ce femeile raman insarcinate, iar apoi avorteaza?"Pe viitor ai mai multa grija cum te exprimi.

| Feliciann a răspuns:

Este ceva ce uni nu inteleg si o fac pur si simplu de fapt vina totatla este a femeilor ca noi scuturam sapca si plecam dar durerea o trag ele si pacatul tot a lor este