| Andreeapuffa a întrebat:

Vreau sa va rog sa ma ajutati si pe mine. Am o problema imi place de un baiat din scoala pe care nu il cunosc. eu sunt clasa 8 iar el a 9. Imi place mult de el dar nu stiu ce sa fac. mereu cand trec pe hol dau de el (prietenele fac misto de mine "D`zeu va vrea impreuna"). Mereu cand ma vede imi zambeste si invers. Se intampla cateodata sa ne privim atent unul in ochi celuilalt. Chiar marti s-a intamplat sa am un caiet in mana cu un desen. si luata de val l`am intrebat daca ii place desenul meu si a zis "da este foarte frumos" si a zambit. uneori mai stau pe hol de dragul de al vedea. si tot in momentul ala isi gaseste si el ceva de facut pe hol (poate intentionat sau intamplator ) prietenele imi dau multe idei dar chiar nu stiu ce sa fac. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Oare el ma place pe mine? :-s

Răspuns Câştigător
| Noobzio a răspuns:

Dupa cum ai explicat tu se vede ca e interesat de tine...asteapta sa faca el primul pas,ca de aia e baiat. Daca nu face primul pas, ori nu e interesat, ori e timid...si de aia trebuie sa il incurajezi.Arata-i ca iti place de el, dar sa nu exagerezi.

1 răspuns:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,nu trebuie sa faci nimic mai mult decat faci,altfel risti sa devii ridicola sau sa te compromiti.
Si,nu-ti refuz dreptul sa te indragostesti,sa nu intelegi asta,dar, gandeste-te ca te asteapta capacitatea... Daca incerci sa-ti preocupi creierul invatand, vei avea mai multe avantaje din start:iti faci un bine personal pregatindu-te si te vei gandi mai putin la el!
Bafta multa!