| Mihaimnm a întrebat:

vreau sa va spun problema pe care am întampinat-o.

Sunt cu o fata de 1 an si 2 luni si ea cam are o problema cu telefonullaughing) cand se duce afara in pauze isi lasa telefonul in banca cam des fapt care ma enerveaza pentru ca eu o sun si ea nu raspunde. Am avut nenumarateee certuri de luni bune pe tema asta. Sa zicem ca da am inteles faza, cand se duce afara isi lasa telefonul in clasa, dar astazi mi-a facut o faza: o sun în pauza nu raspunde, dupa vreo 30 minute imi spune ca a stat in clasa dar telefonul a fost in banca si nu a vazut ca suna, ok, dar faza frumoasa e ca intre timp in timp ce eu o sunasem dupa doua minute ii da mesaj unei fete pe Facebook. Ok sa inteleg ca ea a fost in clasa, telefonul in banca, dupa fix 2 minute dupa ce am sunat o ii da mesaj unei fete dar pe mine tot nu m-a sunat inapoi iar dupa 30 minute ma anunta ca a stat prin clasa si nu a vazut ca am sunat-o. Cum sa nu vada daca ea i-a dat mesaj unei fete dupa ce am sunat o eu? Si cand am intrebat o ce legatura are cica " nimic " si a inchis subiectul. Ok urmatoarea pauza o sun iar nu raspundelaughing))))) o sun de vreo 10 ori nu raspunde, iar dupa ce a raspuns va dati seama la ce nervi aveam am tipat la ea si i am inchis telefonul, mi-a spus ca a stat cu o fata sa si faca parul. Ok din nou vine faza aia si ce legatura are parul cu telefonul? In fine, m-am enervat foarte tare, si dupa o ora ne am intalnit afara. O pun sa mi explice si mie cum e posibil sa nu vada ca o sun dar altei fete i-a dat mesaj, si imi spune " da și " " asa și ", m-am enervat extrem de tare si ne am despartit. Ok sa zicem ca a stat prin clasa si telefonul a fost in banca, chiar daca nu mi-a raspuns totusi ea nu s-a gandit nici macar o clipa sa imi dea un mesaj sau macar sa vada ce mai fac sa ia telefonul in mana sa mi dea mesaj? Mi a dat dovada de nepasare. Astept si parerea voastra, poate aveti mentalitati diferite, vreau sa stiu voi ce spuneti, ea ma iubeste foarte mult n am probleme cu asta, dar mi-a dat de gandit foarte tare la faza de azi si cu motivele astea penibile, am inteles o cand iesea afara dar ea si cand e in clasa langa telefon tot nu raspunde? Mai ales ca si ieri a fost o faza exact la fel, si a uitat telefonul acasa dar nu s-a stresat sa mi dea nici macar un mesaj sa ma anunte de la o colega nimic. A asteptat sa o caut eu pe la alte colege sa intreb de ea. Va rog spuneti mi parerile voastre!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce incerci sa o fortezi? Ai devenit prea stresant pentru ea. Nu te vrea si gata. Nu ai inteles nimic din comportamentul ei.

| AlinSiAtat a răspuns:

Raspunsul meu o sa fie bazat pe ce ai scris tu. Nu cunosc relatia voastra in detaliu. Daca te iubea asa mult, cred ca se putea deranja sa iti raspunda. De asemenea, nici mie nu mi-ar placea sa fiu sunat non stop, stresat oarecum.
Daca intr-o relatie nu exista respect, nu o sa mearga niciodata.
Si relatia voastra ajunge sa fie una toxica. Parerea mea si doar a mea, stiu cum e sa fii intr-o relatie lunga, insa mai bine ii pui capat, nu are rost sa iti pierzi timp din viata langa o persoana careia nu ii pasa de tine.

| 6Anonim9 a răspuns:

Exista doua posibilitati:
1. Esti prea stresant si ar trebui sa lasi mai moale fraul.
2. Ea e o nesimtita careia nu-i pasa de tine.
In primul rand putea frumos sa-ti spuna ca esti prea stresant daca i se parea. Daca a fost de-acord cu despartirea e o nesimtita si nu te merita. Daca te iubea iti zicea "pentru o banalitate ca si asta ma lasi balta?", dar n-a zis, deci e de acord sa dispari din viata ei. Daca era interesata de pastrarea relatiei iti cerea iertare ca nu te-a cautat macar, deci daca nu te-a cautat deloc inseamna ca astepta sa fii si tu indiferent ca sa aiba motiv de despartire.
Las-o frate, n-ai nevoie de paralele d-astea.

| Alinuca776 a răspuns:

Eu cred că e normal să nu-ți răspundă pentru că nu a văzut. Adică si eu mai uit să mă uit la apelurile pierdute. Mi se pare că o verifici cam mult. Înțeleg că o iubești dar la școală ar trebui să o lași mai moale, totuși ea merge sa învețe. Dacă va iubiți atât de mult IMPACATI-VA!