| Icsulets a întrebat:

Heey
Imi place de anul` trecut un tip din scoalaa. El pe atunci era a 7`a, eu sunt mai mik cu un an. Boon. La mine la scoala. clasele a 6`a invata intr-o cladire decat ceilalti si imi era oarecum imposibil sa-l vad.
Anu` acesta s`a nimeri ca sala in care invata el sa fie fix langa a mea Si il vad mai tot timpu` Usa la noi la clasa sta mereu deschisa in pauza ca sa vad daca iese din clasa.
Asaaa. Joi ne-a dat drumu` de la ultima ora putin mai devreme si am stat cu inca cateva fete in curtea scolii... Cand a iesit de la ora, o fata( sa-i zicem A.) care zicea si ea ca`i dragutwhistling S`a dus si i`a zis ca-mi place de el si m`a cam enervat. Eu atunci am plect acasa.
Cand am ajuns acasaa, am vorbit pe mess cu o alta colega(. B) si mi-a zis ce au vorbit ei 2 ceva de genu`; Colega A. i`a sps ceva. Unei fete de la mine din cls, Alina ii place de tine si el a intrebat cine ne, daca o cunoaste.
A 2`a zis dupa ce s`a sunat de intrare la ora, eu imi facem tema la franceza si cautam in ghiozdanul unei colege(. C) un penar. Colegele A si B s`au dus la el, l`au pus in usa si strigau la mine sa ridic capu` sa ma vada. Colega de langa mine mi-a ridicat kpu`, si am inceput sa rad cand la vazut
Acum faza e;
Tipu` respectiv, le-a zis celor 2 fete a si b sa ies afara din cls in pauza. eu ieseam da` nu m`a vazut el m`a intalnit 1data cu el pe coridor da` vb cu un coleg de`al lui si nu cred ca m`a observat. Da` alta`i faza; eu daca e sa ma intalnesc cu el prin scoala. si daca ma baga in seama eu ma inrosesc toata si incep sa zambesc cu gura pan` la urechi si incepe sa ma doara burta de`odata De asta nu vreau sa vb cu el. Daca as vb mai intai pe mess... cred ca ar fi altcevaa. Nu cred ca as mai face chiar asa. Dar eu id nu il cer... Ah`, as putea sa il cer pe hi5, da` nu prea vreaubig grin
Deci faza e ca imi place prea mult de el si el aree prietena, da` nu stiu cum sa fac cu inrositu` si cu rasu` prostesclaughing) chiar nu`mi place si nu stiu ce naiba sa fac sa scapcrying(

Heeeelp!crying

Fundita pentru cel care imi da cel mai bun rasp:X

4 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Buna! te inrosesti la fata pentru ca esti o fata mai timida. Sincer nu cred ca ar trebui sa te bagi intre cei doi. Decizia iti apartine insa nu cred ca ti-ar conveni ca cineva sa se bage intre tine si persoana pe care o placi

| Mihai7best a răspuns:

Daca are iubita e foarte greu pentru tine pentru ca nu v-a renunta la ea usor si doi incearca sa te controlezi nu poate fi greu si sa te relaxezi ca nu vorbesti cu D-zeu vorbesti cu un baiat simplu

| DanielaMe a răspuns:

Pai daca are iubita va fi cam greu, dar si rasul si celelalte sunt cam ciudate, vb cu el pe mess e o optiune buna, dar daca nu ai curaj trebuie sa spui unei colege care il are sa ti-l dea. Daca nu il are nici una, atunci :
1. Vorbeste cu el fata in fata.
2. Daca iti place prea mult de el cauta pe altcineva mai dragut si o sa-l uiti.

| ZapAciTa_7771 a răspuns:

Zi unei colege sa iti de-ai id lui
si incerca sa vb
da
cred ca ar fi mai bine
sa-i spui in fata ce crezi despre
el
si sa incerci sa-ti stapansesti
inrositul