| anonim_4396 a întrebat:

vreau si eu idei pentru o seara romantica! Nu suntem impreuna inca, dar vreau cu ocazia asta sa intram intr-o relatie. Orice idee e binevenita, doar sa fie serioasa.

1 răspuns:
| graffer a răspuns:

- Orice lucru frumos, bine intenţionat şi sincer este bine venit!
- Cât de frumoasă poate fi o prietenie, mai ales fără o începere a vieţii sexuale...
- La urma urmei, ce se va întâmpla mai târziu în familie, atunci când mentalitatea "unui spirit de aventură iresponsabil" va fi înlocuită cu raţiunea că sexul nu este, aşa, un fel de sport... ci este ceva care (în ciuda dispreţului celui care transformă persoanele în "obiecte"), creează legături, ce se vor resimţi cel mai bine mai târziu, în familie, ca în oglindă de către celălalt partener, toată viaţa.
Acest lucru va fi o adevărată "fractură" mai târziu, mai ales dacă această relaţie nu va reuşi (statistica în general nu este prea favorabilă)...