| DaDaDa a întrebat:

Vreau si eu sa-mi fac un jurnal,si nu prea gasesc pe net poze cu coperti de jurnale,cu pagini din jurnale,etc. Vreau sa-mi spuneti ce sa scriu in el,adica fara"Draga jurnalule" ca nu imi place chestia asta big grin.Cel mai complet si util raspuns primeste funda.happy. Scuzati categoria, dar asta e cea mai vizitatabig grin...

5 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy pai de exemplu si eu am avut un jurnal si scriam in el in fiecare zi tot ce mi se intampla, tot ce faceam.Practic cand imi era greu si eram suparata ma descarcam in jurnal.Pot spune ca mi-a fost ca un prieten.Tot ce ma durea acolo scriam si eram mai bine.Mai scriam poezii, cantecele, statusuri etc.
Ai putea face si tu asa s-au daca nu iti poti modifica si sa scrii ceea ce doresti tu in elhappy.

| FaraIdeiDeNume a răspuns:

Buna!
De ce trebuie sa gasesti pe net ceva? Gaseste o poza draguta si deseneaz-o! Daca nu te pricepi la desen poti ruga pe cineva care se pricepe.
Poti incepe cu : " O noua zi " sau "Povestea datei de ( si scrii data ) ". Sau, daca vrei sa scrii si chestii care ti s-au intamplat in trecut poti scrie " Candva, acum ( un an, o luna, depinde ).
Spor la scris!winking

| DejaVuDoc a răspuns:

Pai ai putea scrie citate celebre de ex.
Amintirile sunt clopote ce bat la portile uitarii/ Eminescu insa cu amintirea scrisa iti poti aminti si cu citatul asta conferi importanta jurnalului; daca esti indragostit: Dragostea este cea mai pura inspiratie, nu stii cand vine cu ceva nou/ nu stiu cine a scris-o scuze; Daca vrei sa fii iubit, iubeste; Sufletul este un jurnal in care fiecare lasa o urma si scrie o poveste; Si cica dragostea este ca o pasare, daca ii dai voie zboara. Daca vrei mai scriu da poate nu.ti place

| MadyHas a răspuns:

Intr-un jurnal se scrie lucruri care nu vrei sa le afle nimeni. Poti cumpara unu care sa aiba cheita si il pui la un loc sigur

| DaDaDa explică:

Va multumesc pentru raspunsuri.happy. Stiti am vazut un jurnal interesant in filmul Lol cu Miley Cyrus...si ma gandeam si eu sa-mi fachappy Dau funda daca mai apar raspunsuri:*..Thk