| AntoniaRuxandraBratu012 a întrebat:

Trec in clasa a XI-a si sunt impreuna cu iubitul meu de 2 ani si 3luni, iar luna asta vreau să merg împreună cu iubitul meu la mare, dar nu stiu ce sa fac datorită faptului că părinţii mei nu sunt in totalitatede acord si totul a rrămas la latitudinea mea. Noi doi inca nu am avut niciun act sexual si mă tot gândesc la părerea oamenilor când o sa afle ca am fost la mare împreună. Părinţilor mei le este oarecum ruşine de vecini. Vreau păreri vă rog frumos!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

De ce ar trebui sa stie vecinii programul tau de excursii si de vacanta si din ce surse ar putea afla la o adica ca tu ai fost la mare sau oriunde cu un baiat si nu cu o prietena? Parintii tai daca sunt de acord cu aceasta relatie care dureaza de atata vreme ar trebui ca in acest moment sa aiba deplina incredere atat in tine cat si in capacitatea ta de a judeca corect situatia. Repet, daca nu vrei sa se afle nu se va afla decat doar de la voi si asta doar in situatia ca ti-ai dori-o chiar tu. Iar la o adica de ce te-ar interesa ce zice lumea deoarece se stie ca gura lumii n-o astupa nici tarana. Tu traieste-ti in continuare viata asa cum iti face tieplacere si crezi tu ca ar fi de cuviinta.Parerea mea.

4 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Trebuie sa afle vecinii ca pleci la mare cu iubitul? Trebuie sa fi silentioasa, dar, eu cred ca parintii tai nu sunt de acord fiindca sunt ingrijorati si suparati ca ai crescut si iei decizii de una singura fara sa mai asculti de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

du-te cu el. lumea asta oricum vorbește aiurea. n-are de ce să-ți peste. mergi și distrează-te.

| Stefanastefaniastefana a răspuns:

Draga Antonia... Este strict viata ta... Daca tu il iubesti pe el si el te iubeste pe tine... Faceti ce simtiti... In plus vecinii tai nu au de unde sa stie ce ati facut la mare... Poate mergeti sa stati pe plaja...

| AntoniaRuxandraBratu012 explică:

Nu ne vom duce doar noi doi. Vor mai fi si câţiva prieteni. Mă tot gândesc la părinţi, îmi e că îi voi dezamăgi. Lor nu le convine deoarece se gândesc că îmi voi începe viaţa sexuală.