| Ingerash a întrebat:

Am de ales intre 2 baieti,si deja lucrul acesta incepe sa ma termine psihic! De aceea vreau sa aud mai multe pareri! Primul baiat este iubitul meu,cu care sunt de o luna, problema e ca eu am 17 ani si el 25, si trebuie sa lupt si cu faptul ca parintii nu sunt de acord! In fine,m-am atasat de el, si nu prea pot sa il las! Al 2-lea baiat este un foarte bun prieten,pe care il stiu de la gradinita, si care ma place dar nu are curaj sa imi spuna.Si eu il plac pe el, si ma gandesc ca pana acum nu a facut primul pas deoarece am fost implicata in alta relatie(de 2 ani.)! Acum,el nu stie ca am iubit,si observ ca este din ce in ce mai curajos! Parintii ar fi cu siguranta de acord,deoarece e de varsta mea, si e un tip super! Si ma gandesc daca sa ii dau o sansa! As vrea sa aleg inainte sa afle el ca am alt iubit! Voi ce ati face?

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Deci, daca vrei scuze referitoare la cum sa il parasesti pe nenea de 25, nu faci bine.
Ideea e in felul urmator, nenea ala de 25 e cam mare pentru tine, nu stiu cat esti tu de bine dezvoltata, dar oricum, nu asta conteaza.
Pe langa asta, ori esti tu bunaciune de bunaciune, ori tipul e expirat pentru fetele de varsta lui.
Eu consider ca daca il placi pe baiatul ala pe care il stii de la gradinita, sa fi cu el, desi nici el nu prea merita, a dovedit multa slabiciune daca te place si tace ca mutu'.
Asta e parerea mea cel putin, mult noroc iti doresc, si sper sa faci alegerea cea mai potrivita pentru tine!

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lasa-i pe amandoi in pace. daca trebuie sa alegi intre ei, inseamna ca nu-ti pasa cu adevarat de niciunul dintre ei, ci numai si numai de persoana ta, deci lor le-ar fi mai bine singuri.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ce va mai complicati aiurea ma fetelor, faceti un threesome si toata lumea e multumita big grin

| RAY a răspuns:

Ambii te vor pentru sex

| Exilee a răspuns:

Pe cel pe care-l iubesti si ai cea mai mare incredere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa lasi naibii intrebarile si pe cei doi, alege dintre noi ca suntem mai multi

| Ingerash explică (pentru anonim_4396):

Greu cu alesul asta! zici sa aleg un necunoscut, ah?laughingmai bine asa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ingerash):

Din greseli invata omul, nu?

| sayWhaaat a răspuns:

E destul de evident ca deja ai ales.
Sper din tot sufletul sa fi facut alegerea potrivita.

| Ingerash explică (pentru sayWhaaat):

Am ales? mie nu mi se pare.laughingNu stiu ce sa fac

| Enki a răspuns:

Alege unul, nu e asa de greu, mai ales daca ai de ales dintre 2.nu am citit tot ca e mult.dar pot sa iti spun ca ti se intampla ca in violetta.ai de ales intre doi baieti

| suntZeu a răspuns:

Tu 17? las-o balta doamne...nici macar nu esti majora si vrei un baiat de 25, de fapt vina nu e a ta e a lui ca e asa praf ca nici nu e in stare sa isi faca o prietena de varsta lui

| Ingerash explică (pentru suntZeu):

laughingclar..ai dreptate!

| suntZeu a răspuns (pentru Ingerash):

Dc nu iti faci un prieten de varsta ta sau maxim 18, crezi ca unul cu ani mai multi te va face mai fericita?

| Ingerash explică (pentru suntZeu):

Da..asa am crezut(sunt cam naiva, nu?)..ca el e mai matur si o sa fie ceva serios! Dar imi dau seama ca astia mai mari ori cauta nevasta, ori isi bat joc, si eu nu vreau sa fiu nici una nici alta! Asa ca o sa stau un timp singura, si ii las loc "vecinului"sa actioneze! Daca nu isi face curaj, asta e.

| suntZeu a răspuns (pentru Ingerash):

laughing am o vorba...Continua sa continui in continu, fa ce faceai inainte si se va ivi ceva dai de toti trazniti...

| DorinM a răspuns:

Nu se poate sa alegi, ci doar sa iubesti. Iubirea alege ea singura.

| NikiNK99 a răspuns:

Eu zic sa-i dai o sansa celui de varsta ta si sa il uiti pe cel de 25... e destul de mare, nu crezi? Acum...tu faci ceea ce simti, e doar un sfat!

| 653g67g a răspuns:

Voi chiar nu va dati seama ca fata asta nu are ce sa faca si isi bate joc de voi inventand nu stiu ce poveste?

| Ingerash explică (pentru 653g67g):

Cred ca tu esti ala cu imaginatia bogata, sincer! Daca nu ai o viata sociala, e clar ca nu sti ca astfel de lucruri se mai intampla, si nu doar in telenovele, la care oricum nu ma uit!

| anonim473 a răspuns:

Pai daca l-ai fi iubit cu adevarat pe primul nu te-ai mai fi indragostit de al doilea deci...al doilea! Sper ca te-am ajutat. funda?