| Larisa_3441 a întrebat:

Buna tutor! Va rog sa imi cititi intrebarea pana la capat si sa imi raspunde-ti sincer!
Deci prietenei mele cele mai bune ii place de un baiat de la alta scoala si cu un an mai mare(nimic in neregula) ea inca este cu un tip tot de la scoala aia unde este si el. El ma numeste pe mine surioara mai mica iar eu pe el fratiorul mai mare.Ma inteleg ft. bine cu el.
Mie imi place de baiatul de car ei place si prietenei mele si hai sa va zic si planul:
Eu am aflat id lui de la altcineva nu de la ea.Si am vb cu el si i-am zis ca ea il place)ei cunoscandu-se ft putin) si i-am aratat cateva poze cu ea si a zis ca e ft draguta. Am vb cu ea la tel si i-am zis invers ca el a spus ca nu o place. Dar vreau sa o tin un pic in suparare atat tot
Eu nu vreau sa ii fac rau nimanui

6 răspunsuri:
| kiss a răspuns:

Nu vrei sa ii faci rau dar totusi nu te poti abtine. nu cumva esti putin cam geloasa? adica dc i-ai spune ca el nu o place si dc ai vrea sa o tii asa suparata? pe bune, te contrazici, fara suparare, spui ca nu vrei sa ii faci rau da vrei sa o tii " un pic in suparare", ce-i asta? ii esti prietena sau ce? nu se face asa ceva. si vad ca ai incercat sa ne arati poze...pai esti nu geloasa, invidioasa de vreme ce te compari cu ea din punct de vedere fizic. foarte urat. sper sa nu te superi dar asa este. daca ea ti-ar face asa ceva tu cum ai reactiona? si daca ea afla ca tu de fapt ai vorbit aiurea si ca el de fapt o place, ce explicatie ii dai? cu siguranta nu va fi incantata. mai bine i-ai spune adevarul pentru ca o sa ramai fara prietena si cred ca nici el nu te va mai baga apoi in seama.

| Larisa_3441 explică:

Dati copy paste pe siteuri pe google

| EuIonutz15 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa incetezi dar faci ce vrei dar daca va aflla o sa se supere si o sa stricati prietenia pentru o prostie! Funda?

| simi1000 a răspuns:

Mie personal mi se pare foarte egoist din partea ta sa te gandesti doar la tine, adica daca a zis ca e draguta dc nu i-ai zis adevarul? eu nu zic sa ii ajuti sa se combine sau ceva de genu sunt sigura ca ar fi dureros dar nu crezi ca merita si prietena ta putina fericire? macar sa ii spui adevarul apoi sa lasi lucrurile sa vina de la sine si daca voi fi impreuna asta e. asa a fost sa fie dar a fost foarte prost ca dintr-un act de gelozie sa iti minti prietena uite asta e sansa ei sa fie cu el si poate vei avea si tu aceasta sansa cum ti sar parea sa tio fure cineva asa cum ai facut tu cu sana prietenei tale?

| Alice_1004 a răspuns:

Nu se deschid pozele

| nataska a răspuns:

Trebuea sa lasi ca ea sa faca primult pas...