| MissLove a întrebat:

Va rog sa cititi tot... Prietenei mele ii place de un baiat.care abia l-a cunoscut. dar baiatul acela nu o prea baga in seama. dati-mi si mie un sfat. ce ar putea face?straight face
Cel mai bun raspuns funda, iar primele 4 vothappylove struck.

Răspuns Câştigător
| AnNe a răspuns:

Eu as sfatui sa nu creada ca acesta e capat de drum.ea trebuie sa inteleaga ca iubirea e,, un cnatec care nu e inteles de toti''ca mai sunt baieti chiar daca il place mult cand iubirea nu e impartasita e ca sicum n-ar fi.o sa-i treaca deoarece va gasi pe cineva bun pentru ea

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Să se facă "băgată în seamă", sau să se direcționeze spre altul!

| Blondda a răspuns:

Sa incerce sa vorbeasca cu el. Sa.i spuna ca il place. Daca el nu simte acelasi lucru poate trebuie sa mearga mai departe. Pentru ca baietii nu suporta ca o fata sa se tina dupa ei daca le.au refuzat.happy
Sper ca te.am ajutat.happy

| ionuutzuu a răspuns:

Asa sunt baietii... se dau neinteresati sa nu para disperati.

| Indecis a răspuns:

Poate baiatul acela doar se preface si poate te place. Exsita si baieti din astia sau poate chiar nu te place.Nu inteleg intrebare
ce ar putea face"...Sa faci streaptese in fata lui sau sa-l chemi la tine acasalaughingMa rog.Nu prea ai ce sa faci sa te iubeasca sau daca vrei sa remarce ca il placi, punete langa el pe banca etc.Cand il vezi pe mess intreaba ce mai face si chestii de astea.Dar ce ce spui ca prietenei tale ii place cand colo tie iti place? Numele tau e MissLove nu numele din realitate

| DeadlySilence a răspuns:

E destul de greu sa faci un baiat necunoscut sa te placa,procesul ar putea dura multe luni chiar ani daca el nu e interesat de ea,trebuie sa se cunoasca mult mai bine,sa stie unul despre altul,sa vada daca se merita sa se sacrifice pentru acel baiat caci,crede-ma,in ziua de azi, nu te mai poti baza pe incredere, multa bafta prietenei tale.

| Roxyss_9156 a răspuns:

Daca nu este nici o sansa ca acel baiat sa o placa, fai cunostinta ei cu altcineva.Dar sa incerce dansa sa'l cucereasca!