| anonimusanonimus70000 a întrebat:

Buna tuturor!
Acum aproape 2 saptamani am avut contact sexual protejat.
Am avut diferite simptome de atunci:-stări de voma
-durere pelvina
-după 5zile de la contact, am observat 2 picături de sânge foarte deschis la culoare, rozaliu mai exact
-ma simt obosita si fara niciun chef de viață
-de la un timp merg foarte des la toaleta
Menstruația trebuia sa îmi vina acum 5 zile,si acum pe seara am observat câteva picături de sânge maroniu, foarte redus cantitativ.
POATE FI VORBA DESPRE O SARCINA?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala!

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea corecta si risipirea ingrijorarilor, trebuie sa stiti si sa intelegeti ca atunci cand prezervativul folosit ramane intreg/intact si bine fixat pe penis pana dupa terminarea actului sexual, in acea situatie protectia contraceptiva a fost asigurata in mod cert si sigur in proportie de 100%. Prezervativul a fost inventat si este folosit cu scopul/rolul de a permite barbatilor sa intretina acte sexuale in fiecare zi a ciclu menstrual indiferent de perioada, adica in timpul menstruatiei sau in perioada fertila, infertila. Fiindca prezervativul ofera aceasta posibilitate, este folosit de catre barbati datorita faptului ca ofera siguranta si le permite sa ejaculeze inca inainte de terminarea sexului si cu toate ca au ejaculat sa continue actul sexual, prin a-si penetra partenera in continuare pana in momentul in care erectia scade intratat de mult incat penisul devine impropriu pentru a mai intretine actul sexual. In cazul in care marimea prezervativului folosit este cea corecta si se potriveste perfect pe penis, acesta va ramane intreg si intact pana la terminarea sexului. Chiar daca penisul incepe sa piarda erectia, prezervativul ramane bine fixat pe penis si nu va aluneca de pe acesta, astfel ca nici atunci sperma ejaculata in prezervativ nu se va scurge afara, astfel ca este IMPOSIBIL sa existe vreo posibilitate de a se putea forma o sarcina.
De asemenea starile descrise de tine, reale sau imaginare, mai mult sau mai putin anormale, care ar putea sa apara/existe in acest moment al ciclului menstrual NU pot fi apreciate sau considerate ca ar reprezenta ''simptome de sarcina'' fiindca pur si simplu este ABSOLUT IMPOSIBIL ca o sarcina in cazul in care daca s-ar fi format (prin absurd bineinteles) sa poata sa provoace simptome si/sau sa se manifeste in vreun fel. Primele simptome de sarcina reale/adevarate pot sa apara doar in anumite cazuri si numai/doar la anumite femei insarcinate, insa numai/doar dupa ce sarcina a ajuns la varsta de 5, 6, 7 saptamani. In plus se pare ca ai contractat o infectie urinara.
Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat, nu poate fi vorba de sarcina.

| Andreeush a răspuns:

Un test de sarcină ai facut?

| cristimihailov a răspuns:

Pare a fi ori o infectie ori un BTS. Du-te la doctor mai sigur.

Oricum ar fi, daca nu te-ai culcat cu alien, atunci testul de sarcina o sa fie vizibil abia dupa 20 de zile parca.