| Hellobello a întrebat:

M-ar ajuta enorm parerea dumneavoastra.In ianuarie i-am facut oral, a ejaculat dupa care mi-a introdus degetele in vagin dupa ce si-a ATINS penisul(deci probabil sa fi avut sperma pe ele).Eu eram virgina si nu le-a bagat de tot pentru ca ma durea. NU a existat penetrare de catre un penis. Dupa 2 zile mi-a venit ciclul care a durat vreo4-5zile dar a fost mai slab cantitativ decat de obiecei. In februarie mi-a venit la fel de slab cantitativ, in martie NU a venit, trebuia pe 19. A venit in aprilie pe 4. De cand s-a terminat si pana in prezent am scurgeri de culoare maro si uneori fire de sange atunci cand ma sterg sau cand fac baie. Poate fi ciclu peste sarcina? La 11 saptamani dupa contact am facut un test care a iesit NEGATIV. Sunt insarcinata? Simt ca innebunesc. Ar fi saptamana 16 si simt miscari prin burta si am uneori stari de greata. Cred ca mi le autoinduc, va rog spuneti-mi parerea. Sunt sau nu? Nu am mai avut alt contact de atunci. Ar fi trebuit sa imi vina ieri, dar inca nu a venit si nu am simptome premestruale. Mama vrea sa mergem la ginecolog din cauza intarzierilor, dar mie imi e frica sa nu fie o sarcina.

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul nu esti insarcinata sigur, chiar si daca ti-a sangerat mai putin decat de obicei, sangerarea peste sarcina dureaza maxim 3 zile.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu cred ca ai ceva infectie sau raceala jos, de insarcinat nu esti. Trebuia sa faci mai multe teste de sarcina, dar oricum nu cred ca e cazul. Faza cu menstruatia in timpul sarcinii e destul de rara oricum, si sunt cateva picaturi 2-3 zile, deci la tine e altceva, nu sarcina. du-te la ginecolog

suntserios
| suntserios a răspuns:

In 5 luni nu ti ai fi dat seama daca esti insarcinata?

| Hellobello explică (pentru suntserios):

Pai nu pentru ca o luna nu mi-a venit si m-a tinut mai putin decat de obicei atunci cand a venit si am auzit de ciclul peste sarcina si unii imi spun ca poate sunt, altii ca nu. Asa ca nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai cred. Acum trebuia sa imi vina de ieri si nu mi-a venit si nu inteleg ce se intampla. Tu crezi ca sunt sau nu?

| Hellobello explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Ok. Zi-mi ca sunt proasta sau cum vrei tu, dar dupa ce imi raspunzi clar la intrebare. Sunt sau nu? Contactul ala a fost in 13 si eu sunt ghinionista de fel. Ma astept la orice. Te rog raspunde clar si dupa poti sa razi cat vrei de nestiinta unui om. Multumesc

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Hellobello):

Nu esti deloc proasta; doar panica-i mare si sigur-sigur nu esti!

| Hellobello explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Bine. Multumesc frumos

| ficusdegradina a răspuns:

Mergi tu singura la un ginecolog inainte sa te duci cu mama ta. Nu cred ca esti insarcinata, e extraordinar de dificil sa devii insarcinata in situatia descrisa de tine daca ar fi fost cu adevarat sperma pe degete. Nu ti subestima autosugestia, iti poti agrava lejer situatia. Daca si testul respectiv a iesit negativ dupa atata timp e cam nula sansa sa fii insarcinata. Uneori, ciclul se poate deregla dupa contactul sexual initial, fie el si mai putin profund, din ce am auzit. Ca sa nu mai ai dubii, mergi tu singura dupa ce mai faci un test de sarcina care va iesi negativ la ginecolog, pune i toate intrebarile tale(chiar daca esti minora, aia e, doctorul ala nu poate sa iti sune parintii, e acolo sa si faca datoria si sa te ajute, nu sa fie politist). Dupa ce te ai lamurit clar mergi si cu mama ta la ginecolog si chill out. Doar fiti mai atenti data viitoare, protejati-va si distrati-va cu cap.

| Hellobello explică (pentru ficusdegradina):

Nu inteleg la ce va referiti cand spuneti "nu-ti subestima autosugestia". Va referiti la faptul ca imi induc singura niste stari?